Tipy, rady, návody

Stojí vám lidé před garáží či vjezdem? Nainstalujte dopravní značky a parkovací sloupky

Pokud bydlíte někde více v centru města, možná se s tímto problémem potýkáte poměrně často. Lidé si zaparkují před vaším vjezdem, nebo rovnou před garáží, jako by se nechumelilo. Někteří si nevšimnou, že tam máte vjezd, další o tom vědí, ale odchází přece jen na chviličku. Jenže zrovna v té chviličce potřebujete vyjet.

Samozřejmě můžete vyzkoušet ceduli s textem „NEPARKOVAT, VJEZD!“, ty ovšem nejsou 100% funkční. Jako spolehlivější řešení doporučujeme parkovací sloupky či zábrany.

Nainstalujte sklopné zábrany a parkovací sloupky

Nejjednodušším a nejspolehlivějším řešením je zamezit lidem vůbec vjet na takové místo. Když doprostřed postavíte sloupek či zábranu, auto se tam prostě nevejde. V těchto situacích se typicky využívají sklopné zábrany, které si na klíček odemknete, když potřebujete. Menší nevýhodou je, že pro odemčení a sklopení zábrany musíte vylézat z auta.

Sklopné zábrany a parkovací sloupky si může koupit kdekoliv, pořídíte je například v e-shopu https://www.topznak.cz. Většina z jimi prodávaných sloupků je vyrobena ze žárového zinku či komaxitu. Oba tyto materiály jsou velmi kvalitní a odolné, jde tedy o řešení na dlouhou dobu.

Nechtěné chování řidičů vyřeší i značky

Případně lze chování řidičů, které se vám příliš nezamlouvá, usměrnit i dopravními značkami. Tady ovšem pozor, značku si nemůžete umístit jen tak někam. Je možné ji dát na vlastní pozemek, což je zajímavé například pro firmy s rozsáhlým areálem. Na veřejných komunikacích se o rozmístění značek starají městské, nebo státní orgány. Když se podíváme například, jak to má Praha – dopravní značení tam obhospodařuje úřad dané městské části. Kdybyste ho chtěli změnit, museli byste návrh na změnu dopravního značení podat právě tam. Samozřejmě je třeba ho dostatečně odůvodnit, a pak můžete jen čekat, zda se setkáte s úspěchem.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář