Bydlení

Jak řešit stylově a funkčně podkroví

Podkrovní místnosti se mnohdy v interiéru zařizují především za účelem zvýšení užitného prostoru. Tento fakt ale mnohdy úzce souvisí s tím, že jejich vybavení není zrovna funkční a nemusí vypadat elegantně. V současné době naštěstí existuje spousta různého vybavení, jehož prostřednictvím lze i z podkroví vykouzlit plně funkční místnost se vším všudy. My se na některé zajímavé tipy podíváme mnohem podrobněji v tomto článku.

Kvalitní okna a žaluzie jako základ

Jednou z nejdůležitějších součástí podkroví jsou okna. Žít pod střechou bez nich anebo pouze se světlovodem by bylo velmi nepraktické a nefunkční. Kvalitní střešní okna musí dokonale izolovat. V zimě nemohou pustit ven potřebné teplo a naopak v letním období nesmí jít horko zvenčí do interiéru místnosti. Volit se vyplatí jak kvalitní profil, tak třeba i trojsklo, jež izoluje mnohem lépe. Pokud navíc necháte okna vybavit také solární vrstvou, můžete mít v interiéru velmi příjemně. Nezapomínejte přitom ani na žaluzie či rolety. Taková zcela zatemňující roleta se do podkrovního prostoru určitě vyplatí. Koupit ji můžete na Itzala.cz

Rustikální vzhled podkroví

Je to právě podkroví, kde máte jedinečnou šanci vytvořit zcela specifické prostředí. Učinit tak můžete například obnažením trámů. Ty stačí pouze napustit tou správnou lazurou. Přírodní design dokážete bez problémů kombinovat s jakkoli barevnými zdmi. Především se světlými umí trámy vytvořit skvělý kontrast.

Nábytek na míru samozřejmostí

Velkou chybu dělají mnozí majitelé podkrovních bytů v tom, že nakupují klasický nábytek. Tady musí jednoznačně přijít variace konstruované přímo na míru. Jen tak totiž dokážete bez problémů využít veškerého místa v konkrétním pokoji. V současnosti není ani cena takovéhoto nábytku nijak výrazně vysoká oproti vestavěným či standardním skříním. Nebojte se ani experimentů, celek může ladit dokonale.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář