Komerční články

Nákup šatní skříně: Na co byste se měli soustředit?

Máte doma hned vedle ložnice šatnu? Ne? Pak zřejmě patříte mezi většinu majitelů nemovitostí. Šatna je totiž jakýmsi výdobytkem nejnovějších trendů v bydlení. Rozhodně ale nemusíte smutnit, jelikož si můžete vybrat stylovou šatní skříň, která speciální místnost pro převlékání a uskladnění věcí dokonale nahradí. Výbornou volbou jsou především klasické prostorové skříně, jež lze umístit kamkoli dle potřeby a nestojí tolik, kolik byste museli vynaložit za vestavbu řešenou přímo na míru. Jak ale takovou skříň najít? To vám poradíme v následujících řádcích.

Rozměry jako základní kritérium

Velikost šatní skříně je třeba volit tak, aby dokonale padla do konkrétní místnosti. V současnosti není problém vybírat modely, jež budou dokonale korespondovat s prostorem, v němž mají stát. Orientujte se zejména dle šířky. Ta se tradičně pohybuje ve třech kategoriích, a to 90 – 185 cm, 190 – 225 cm a 230 – 260 cm. Výška se nejčastěji pohybuje okolo 200 cm. Jestliže bude nižší, není problém mezeru zacelit lištou a vznikne tak celek, u něhož nastavování nepoznáte.

Funkční hledisko

Když potřebujete nové oblečení, měli byste zkrátka ke skříni přijít, jednoduše ji otevřít a vytáhnout si oděvy dle potřeby. Výbornou volbou je proto především šatní skříň s posuvnými dveřmi, jež se vyznačuje jednoduchým a pohodlným otevíráním. Stejně tak je vhodné volit provedení se spoustou polic, případně systém na uchycení boxů určených pro uskladnění oděvů poskládaných úhledně na sobě. Zapomenout nelze ani na šatní tyč, případně jiné systémy.

Na vzhledu stoprocentně záleží

Že vám do ložnice návštěvy nechodí? Ještě aby ano! Přesto se nemusíte dívat na nevzhledné skříně, které degradují vzhled vaší ložnice. Moc hezky vypadá i nadčasová bílá šatní skříň. Vybrat si ovšem lze i z hodně tmavých odstínů typu ořechu či cizokrajných dřevin. To už ale záleží jen na vás. Podívejte se do internetové prodejny Dona-shop.cz a jistě si najdete ten svůj model.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář