Tipy, rady, návody

Jak správně čistit věci, které nevypadají špinavě?

Úklid patří mezi základní a pravidelné činnosti každého, komu není jedno jak, a v jakém prostředí bydlí. Je to činnost, kterou nelze podceňovat. Nutno však říci, že se jedná obvykle o naučené postupy nejrůznějšího čištění konkrétních věcí. Mnohdy se tak zaměřujete stále na stejné objekty a jiné naopak podceňujete. Pojďme se podívat, jaké věci jsou, co se týká údržby a čištění vůbec nejvíce podceňovány – což se ukazuje jako velká chyba!

Úklid horkou párou

Nejšpinavější věci, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Jaké věci jsou tedy nejšpinavější, ač na to vůbec nevypadají? Jedná se obvykle o záležitosti, se kterými přicházíte do styku dnes a denně.

Povlečení

V posteli tráví každý zhruba třetinu svého života, takže i třetinu dne a to je dostatečně dlouhá doba k tomu, aby se i povlečení ušpinilo. Při spánku se potíte a tak asi nikoho nepřekvapí, že v povlečení se shromažďují bakterie a další nečistoty. Abyste se i v posteli cítili co nejpříjemněji, je zapotřebí častá výměna povlečení a jeho správné praní – bílé povlečení určitě čas od času i v bělidle.

Předložky v koupelnách a na záchodech

Také předložky jsou náchylné k usazování bakterií. Jsou standardně ve vlhkém prostředí, které nejrůznějším škodlivinám vyhovují. Bakterie se zde velice rychle množí. Při péči o předložku hodně záleží, z jakého je materiálu. Samozřejmostí je praní látkových předložek, je-li předložka dřevěná, není problém ani desinfekce. Samozřejmostí je potom mytí podlahy jak pod předložkou, tak i v celém jejím okolí.

Kartáčky na zuby

Ač se to nemusí na první pohled zdát, i na kartáčkách na zuby se v koupelně usazuje spousta bakterií. Ty mohou pocházet jednak z úst, ale také z okolí. Například, pokud máte v koupelně i záchod, věřte nebo ne, ale v takových případech se na kartáčcích a na všech ostatních předmětech, usazují kapénky. Ty sice nevidíte, ale věřte, že vám mohou se zdravím nepříjemně zamávat. Nezapomínejte tedy na desinfekci zubních kartáčků a rovněž také jejich obměnu, která je doporučována co tři měsíce.

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář