Komerční články

Jak vytápět? Přinášíme 3 úsporné a efektivní tipy

Autor angelo

Řešíte otázku stavby, nebo snad rekonstrukce? Pokud ano, rozhodně byste neměli zapomínat také na nutnost vytápění. To by mělo splnit hned několik požadavků, kam se řadí:

  • Nízká spotřeba energií.
  • Dostatečný výkon.
  • Jednoduchá údržba a funkčnost.

Jelikož ne každý je na tuto oblast odborníkem, přinášíme vám několik tipů, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. První doporučovanou možností jsou moderní plynové kotle, které jsou ideální právě tam, kde je zaveden zemní plyn, pomocí kterého je v kotli ohřívána voda. Ta může být následně distribuována jak do klasických radiátorů, tak třeba i do podlahového vytápění. Výhodou tohoto řešení je určitě jednoduchost a celková nenáročnost.

screen-wolfcr-cz

Vsadit lze i na modernější varianty

Pokud u daných kotlů ještě zůstaneme, je určitě třeba dotknout se modernějšího řešení, které z klasického plynového kotle přímo vychází. Jedná se o nástěnné kondenzační kotle, které také jako hlavní médium využívají zemní plyn. Jejich hlavní předností je určitě vysoká úspora, v kombinaci s tím, jak efektivní je samotné vytápění. To ale nemusí být jedinou možností, jak daný kotel využít. Velmi oblíbenou cestou je i to, že dané řešení využijeme i pro ohřev vody, kterou v domácnosti spotřebováváme třeba na mytí nádobí či na hygienu.

Chcete náklady snížit na skutečné minimum?

Třetí možnost, kterou si představíme, rozhodně patří mezi ty nejmodernější, jaké vůbec existují. A to primárně proto, že jsou nejúspornější. Pokud se chcete vydat cestou skutečných úspor, doporučujeme tepelná čerpadla. I když jsou jejich pořizovací náklady vyšší, velmi rychle se vám vrátí. Charakteristikou tohoto řešení je totiž to, že tepelné čerpadlo dokáže využívat bezplatné okolní energie, třeba z vody, nebo ze vzduchu. S minimem elektrické energie ji nakonec přemění na tolik potřebné teplo určené k vytápění, ale stejně tak i k ohřevu vody.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář