Komerční články

Jak vybrat postel

Autor angelo

Postel je místo, kde strávíme třetinu života. Proto bychom při výběru postele neměli brát první nabídku, ale dobře si rozmyslet jaká postel nám bude nejvíce vyhovovat. Na výběru kvalitní postele a kvalitní matrace záleží i kvalita spánku. Spoustě problémům se spánkem se kvalitním výběrem postele a matrace předejde. Nebojte se prodejce zeptat a poradit se. Koupě postele je rozhodnutí na desítky let a u matrace na spoustu let.

Nejlevnější postele

Nabídka postelí je široká a to jak do množství typů a druhů postelí, tak do cenových relací za tyto postele. Stále hodně lidí si říká, že stačí levnější postele, že se vyspí všude, ale tak tomu není. Člověk se může vyspat i na špatné posteli a špatně zvolené matraci, ale je rozdíl mezi tím vyspat se a vyspat se dobře. Nejlevnější typy postelí bývají s matrací pevně přidělanou k lůžky, často s úložným prostorem pod postelí. Pokud by se mělo jednat o postel pro pravidelné spaní, tak koupě tohoto typu postele je špatná volba.

Snímka obrazovky 2014-03-28 o 18.50.21

Proč zvolit kvalitu

Proč by měla být postel samostatně a matrace také samostatně. Jednoduše proto, že každý člověk potřebuje jinou matraci a od postele očekává něco jiného. Postel má rošt, který může být nastavitelný jak tuhostí, tak i polohovací. Pro někoho je polohovací rošt velkou výhodou a při koupi postele tento upřednostní. Výběr matrace je také důležitý. Matrace jsou vyráběny různou technologií a z různých materiálů. Zvolení vyhovující matrace je proto velice důležité pro pohodlný a zdravý spánek.

Jakou zvolit postel

Postele se dělají v mnoha typech a velikostech a také z mnoha materiálů. Můžete mít postel z lamina, ze dřeva z kovu, malou, velkou atd. Postel by měla bát především pohodlná. To znamená, že by měla být dostatečně velká, dlouhá a robustní. Vzhledem k životnosti a vhodnosti materiálu na postel je nejžádanější postel z masivu. Postel vyrobená z masivu má mnoho výhod. Je pevné konstrukce, barevně lze sladit s interiérem, je lehká a hlavně je z přírodního materiálu. Co se týče velikostí, tak není problém koupit i prodloužené typy postelí pro lidi většího vzrůstu.

Jaký rošt vybrat

Výběr kvalitního roštu je podmínkou pohodlného a zdravého spánku. Moderní rošty již nejsou jen prkna připevněná k rámu postele. Jde o nastavitelné lamely, kde si můžete podle potřeby nastavit tuhost lamel. Jinou tuhost můžete zvolit pod hlavou a jinou pod boky. Moderní rošty jsou navíc vzdušné a přesto pevné. Dále je na výběr mezi roštem pevným, nebo polohovacím. Polohovací rošt zvolí ti, kdo si třeba v posteli rádi čtou, nebo se dívají na televizi. Polohování přispívá k většímu pohodlí. Je také možné zvolit si polohovací rošt s motorem a celý proces polohování bude ještě jednodušší.

Jaká matrace je nejlepší

Snímka obrazovky 2014-03-28 o 18.48.58

Matrace se dělí na pěnové, pružinové a latexové. Nejrozšířenější jsou matrace pěnové, ale pokud vám vyhovuje jiný typ, tak zvolte ten co vám vyhovuje nejlépe. Většinou se nejedná i monolitickou matraci, ale o sendvičové matrace, které jsou tvořeny kombinací různých materiálů s různými vlastnostmi. Jedná se o systém zón, kdy každá zóna má vlastnosti podle polohy spaní. Matrace pod hlavou má jinou tuhost, než pod prostřední částí těla. Sendvičové matrace kombinují vlastnosti několika materiálů dohromady. Moderní matrace mají mít jako podklad rošt, je jedno či pevný, nebo nastavitelný. Pružinové matrace se oproti tomu více hodí na pevnou a neprodyšnou podložku.

Závěrem

Pokud kupujete postel, tak hledejte kvalitu, která je prověřená lety. Tedy kvalitní postele z masivu. Jednoho z největších prodejců takovýchto kvalitních postelí najdete na stránkách Maxi-postele.cz. Do kvalitní postele patří i kvalitní rošt a také vyhovující matrace, nejlépe z moderního materiálu.

O autorovi

angelo

1 kometář

  • Jako výrobce masivního nábytku můžeme jen souhlasit. Spánek je důležitý a šetřit se na něm nedá.

Zanechte komentář