Komerční články

Jakou čerpací techniku volit pro domácnost

Autor angelo

Čerpací technika je pro domácnost velmi důležitá a většina domácností se v současné době bez některého z čerpadel neobejde. Mnozí lidé potřebují doma čerpadlo ke specifickým činnostem a častokrát vůbec neví, jaké čerpadlo je třeba koupit při čerpání vody ze zatopeného sklepa anebo při čerpání vody ze studny anebo z líných míst. Typů čerpadel je velké množství a každé je určeno pro čerpání vody z různých míst. Pokusme se tedy přesně poukázat na jednotlivé typy čerpadel, jejichž služby v domácnosti určitě oceníte. Pokud si nebudete vědět s výběrem čerpadla rady, pak si na základě následujícího textu určitě vyberete.

Ponorná čerpadla

Pokud máte doma opravdu hlubokou studnu a potřebujete z ní vyčerpat vodu, pak je ideální ponorné čerpadlo. To je schopno vyčerpat vodu z opravdu hodně hlubokých studní. Tento typ čerpadla je koncipován tak, že je ponořenou celou dobu ve vodě. Ponorné čerpadlo odolá. Ostatně z drtivé většiny má tento typ čerpadla plastový plášť. Ponorná čerpadla jsou vybavena plovákem, který je schopen čerpadlo držet na hladině. Nejmodernější a nejkvalitnější ponorná čerpadla pro dům a zahradu jsou schopna vytáhnout vodu až z hloubky okolo metrů.

Domácí vodárny

Pojem domácí vodárny je v současnosti poměrně často skloňován. Jedná se prakticky o čerpadla, která jsou schopna zásobovat vodou kompletně celé objekty. Může se jednat o klasické rodinné domy, chaty anebo i velké budovy, jako jsou hotely či pensiony. Domácí vodárnou jsou většinou zásobovány objekty pitnou vodou, ale jsou vyrobeny tak, že dokážou pracovat i s vodou užitkovou, které je ale pochopitelně bez jakýchkoli větších tuhých částic. Domácí vodárny se skládají z několika komponentů. Jde o tlakové nádoby, talkové spínače a čerpadla. Hlavní devízou domácích vodáren je schopnost udržet standardní neměnný tlak vody. U klasických čerpadel absentuje frekvenční měnič, který je schopen tento tlak udržovat.

Bazénová čerpadla

V mnohých domácnostech jsou již jakousi standardní záležitostí i bazénová čerpadla. Ta jsou určena ryze k použití v bazénech. Každý bazén potřebuje minimálně jednou za sezonu přečerpat kompletně veškerou vodu. I přesto, že je využíváno služeb filtrace, dochází pomalu ke znečišťování vody a je tedy nutné ji přečerpat. Bazénová čerpadla jsou přesně koncipována tak, aby seděla na konkrétní místa v bazénu, odkud je nutné vodu odčerpat. Důležité je u těchto čerpadel i to, že jsou rezistentní vůči bazénové chemii, jež je poměrně agresivní.

Samonasávací čerpadla

Jestliže potřebujete odsát mírně znečištěnou anebo čistou vodu z míst, jež nejsou příliš hluboko, pak stačí využít samonasávací čerpadla. Ta jsou schopny v průměru dostat vodu z maximální hloubky okolo 6 metrů. Tento typ čerpadla funguje tak, že není ponořen přímo ve vodě, ale pomáhá prostřednictvím hadic odsávat vodu ze zatopených míst. Ideální jsou tato čerpadla pro odsávání vody z barelů anebo jiných větších nádob. Pokud se nejedná o obrovské hluboké nádoby, pak vodu samonasávací čerpadlo pohodlně dostane ven.

Oběhová čerpadla

Mezi speciální typ čerpadel se řadí oběhová čerpadla. Ta fungují především v interiéru. Většinou se jedná o čerpadla, jež jsou součástí topné soustavy. Nejčastěji se toto čerpadlo nachází přímo v samotném kotli anebo v jeho blízkosti. Oběhovým čerpadlem je jednoduše poháněna voda v domácím topném okruhu. Pokud potřebujete dostat vodu i do míst, která jsou poměrně nedostupná anebo na kopci, pak můžete použít logicky tento typ čerpadla i v exteriéru. Voda se díky přečerpání za pomocí oběhového čerpadla dostane i do míst, kam by samospádem odrazit rozhodně nemohla.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář