Tipy, rady, návody

Kabely pro profíky i kutily na jednom místě

Dnešní doba je dobou kabelovou. Kabely se používají nejen k přenosu elektrické energie, ale též datových či optických signálů. Vybrat vhodný kabel nemusí být vždy snadné, zejména ne pro amatéra, který se pouští do kabeláže, nebo potřebuje nahradit původní kabel. Skvělým zdrojem nejen pro nákup kabelů je e-shop E1.cz, internetový obchod K&V ELEKTRO.

Silové kabely pro elektrické rozvody

Kabely se skládají vždy ze dvou a více vodičů. Dráty mohou být plné, obaleny ochrannou izolační vrstvou, nebo splétané z tenkých drátů. Těm se říká laněné kabely. Silové kabely se dělí na CYKY, CYSY a AYKY. Nejčastěji používaným silovým kabelem je kabel CYKY. Hodí se pro využití u standardních domovních i průmyslových instalací. Vyhledávaný je především CYKY 3×2,5. Může jít o instalaci do zdi i do země. Zatímco CYKY-O kabely (a též CYKYLO-O) jsou bez ochranného zelenožlutého vodiče, tzv. nuláku, CYKY-J (a CYKYLO-J) vodiče ochranný nulák obsahují. Tyto kabely mají měděné jádro. Kabely s jádrem hliníkovým se jmenují AYKY. Jestliže potřebujete kabel pro mobilní použití, volte CYSY a CYLY kabely.

Datové kabely

Pro přenos dat jsou dnes nezbytnými datové kabely. Pro horizontální rozvody se používá UTP kabel. Stíněnými kabely jsou FTP a STP kabely. Datové kabely lze koupit jako metráž, nebo s již instalovanými koncovkami. E1.cz nabízí i samostatné koncovky a instalační kleště na jejich nacvaknutí.

Kabely a vodiče z e-shopu E1.cz

Sortiment E1.cz nezahrnuje jen již zmiňované CYKY, CYSY a CYLY kabely, či UTP, STP a FTP datové kabely. Sortiment zahrnuje vodiče a kabelové příslušenství, flexo šňůry, JYTY kabely, SYKFY a JYSTY kabely, silikonové a gumové kabely, nehořlavé silikonové kabely, telefonní kabely. Kabely pro zvonky a reproduktory, či koaxiální kabely. Své produkty, včetně kabelů, nabízí e-shop běžným spotřebitelům. Pro firmy nabízející elektro je určen B2B e-shop pro firmy.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář