Komerční články Tipy, rady, návody Zajímavé

Kapesní nože: Poradíme vám, jak vybrat ideální kousek

Kapesní nože jsou velice praktická vychytávka, kterou jistě ocení hlavně lidé, co často a rádi vyráží do přírody na různé výlety. Mimo to, když máte správný model, ji však hojně využijete také v domácích podmínkách. Poradíme vám, jak si správně vybrat.

Víte, k čemu budete nůž využívat?

Úplně první krok, co musíte udělat, než se pustíte do kupování nože, je pečlivě se zamyslet nad tím, na co konkrétně budete nejčastěji nůž používat. Až v této věci budete mít úplně jasno, teprve pak nastane čas se pohnout někam dále. Jde o to, že jiný kousek se hodí na ořezávání klacků v lese a krájení buřtů, jiný zase na řezání lana. Důležité je, aby vám kapesní nůž poskytoval při provádění činnosti dostatečný komfort a manipulace s ním byla co nejjednodušší, jinak hrozí riziko úrazu.
Až budete mít ve výše uvedeném jasno, je čas řešit konstrukci nože. Na trhu existují dva typy, přičemž jeden je pevný a nedá se vůbec zavřít. Naopak do druhé kategorie řadíme kapesní nože, jež jsou zavírací. Ty jsou oproti pevným nožům mnohem skladnější a mají nižší hmotnost. Nejsou sice tolik pevné, ale na běžné úkony jako řezání do dřeva poslouží perfektně. Navíc existují varianty, kde je samotný nůž doplněn o další vychytávky, jako je například otvírák nebo vývrtka, což při stanování jistě oceníte.

Existují tři typy ostří

Během nakupování určitě narazíte na fakt, že existují tři různé druhy ostří – hladké, vroubkované a kombinované. Z praktického hlediska je nejlepší volbou to hladké, protože se snáze brousí a udržuje, ale není vhodné pro všechny činnosti. Například pro řezání lan je rozhodně lepší mít vroubkovanou či kombinovanou variantu. Opět záleží na tom, proč si chcete nůž vůbec pořídit.
Velký výběr (nejen) kapesních nožů naleznete v internetovém obchodě společnosti Kentaur. Na jediném místě máte možnost si projít celou řadu různých modelů a najít ideální kousek přímo pro vás.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář