Komerční články

Světlovody k vám domů přivedou denní světlo

Tmavá chodba, spíž, schodiště nebo i pokoj, před jehož oknem roste strom, který nemůžete pokácet. To všechno jsou místa, kde bývá nedostatek denního světla. Samozřejmě je možné tam umístit zářivky, bodová světla, postavit lampu nebo vybrat pěkný lustr. Nebylo by ovšem lepší přirozené denní světlo?

Bylo. Denní světlo ovlivňuje životní pochody a náladu, podporuje schopnost učení, dělá vás šťastnějšími, má vliv na vaši výkonnost. Umělé osvětlení tohle nedokáže. Sami jistě víte, jak vám dokáže zlepšit den, když je venku krásně jasno.

Světlovody aneb když okna nestačí

Nejjednodušším způsobem, jak zajistit dostatek denního světla v místnosti, jsou pochopitelně okna. Jenže v prostorách uprostřed budovy prostě není kam okno umístit. A právě v takových situacích přichází na scénu světlovody.

Světlovod není nic jiného než potrubí vedoucí světlo. Jeden konec potrubí je na střeše či zdi budovy, kudy dovnitř světlo vzniká. Pak je potrubím vedeno pomocí soustavy zrcadel až do místnosti.

Venkovní světlo sbírá křišťálová kopule

Světlovod není žádné obyčejné potrubí. Vše je potřeba instalovat tak, aby se do interiéru dostalo maximum světla. Slouží k tomu dobře nainstalovaná zrcadla v potrubí i střešní kopule. Na začátek potrubí, tam, kde světlo vniká dovnitř, se instaluje kopule z českého křišťálu, která nasbírá více světla. Díky svému tvaru a sklu dokáže sbírat světlo z oblohy i tehdy, když je zamračeno. Střešní světlovody navíc s kupolí vypadají skvěle, křišťál se nešpiní, vydrží a nezestárne.

Světlovod vám ušetří za elektřinu

Neposlední výhodou, kterou je třeba zmínit, je úspora za elektřinu. Jestliže bude v místnosti dostatek denního světla, nebude nutné tolik svítit. Výrobce světlovodů Lightway udává, že 1 instalovaná sada tubusového světlovodu LW 400 HP Crystal vám za 45 let ušetří průměrně 26 000 kWh, 25 tun CO2 vypuštěného do ovzduší a 41 000 kg vytěženého uhlí. Přidáte se k tisícům jejich spokojených zákazníků?

O autorovi

angelo

Zanechte komentář