Bydlení Tipy, rady, návody

Kožený nábytek – jak o něj můžete pečovat?

Přáli jste si vždycky koženou sedačku, která by se ve vašem interiéru krásně vyjímala? Působila by jako hlavní prvek místnosti a vy budete mít místo, kde můžete odpočívat. Kožený materiál je věčný a kromě kožené bundy nebo kalhot si můžete pořídit také pravou koženou sedací soupravu, na kterou budete právem hrdí. Je však nutno se o ni také starat.

Kožený nábytek a péče

Když si domů pořídíte koženou sedací soupravu, křeslo nebo cokoliv jiného, je nutno začít se o ně pravidelně starat. Bez toho to totiž nejde. Jedině tak vydrží dlouho, kůže bude pěkná, bez vad, škrábanců a dalších nepříjemností, které by se jinak brzy objevily. Jak se o kožený nábytek starat?

Vlažná voda

Základem péče o kožený nábytek je pravidelná péče. Stačí vzít klasický měkký hadřík, který předtím namočíte do vlažné vody. S ním poté přetřete každý kout koženého nábytku. Pomáhá odstraňovat prach a další nečistoty, které se objevují na koženém nábytku. Brání také vysychání kůže. Ovšem pozor, voda se nesnese s obroušeným povrchem.

Přípravky na skvrny

Občas se stane, že se na sedací soupravě nebo nábytku obecně objeví skvrny. I když se snažíte a hlídáte, stane se, že občas se na všem objevují skvrny. Co pak, když se objeví na koženém nábytku? Jak je dostat ze sedací soupravy nebo křesla nepříjemné skvrny? Na skvrny na koženém nábytku existují speciální přípravky, které kůži vyčistí a zároveň jí ošetří, prodlouží její životnost.

Netřete!

Problém je také dlouhodobé a vytrvalé tření jí ubližuje. Lepší je čistit ji jemnými a krouživými pohyby, je nutno také dodržovat přesně návod, který bývá popsán na zadní straně. Experimenty nejsou úplně to pravé, rozhodně se na kůži nevyplatí.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář