Bydlení Tipy, rady, návody

Otravné mouchy – jak se jich zbavit?

Nepříjemné mouchy vám také tak často otravují život? V létě snad ani nestíháte brát do ruky plácačku a marně je nahánět po celém bytě. Kromě toho, že jde opravdu o otravný hmyz, tak může jít také o přenašeče mnoha nepříjemných a závažných nemocí. Je proto nutno se jich ve svém interiéru co možná nejrychleji zbavit.

Problémy s mouchami

Jak na to? Jak je z vaší domácnosti odstranit? Nadobro to asi nepůjde, vždy si najdou cestu do vašeho domu či bytu, avšak můžete jejich počet minimalizovat a díky tomu už nebudou nepříjemně bzučet okolo vás a vaší hlavy. Jak se jich účinně zbavit? To vám v následujících řádcích poradíme.

Vsaďte na přírodu

Právě příroda vám může pomoci. V létě, když máte neustále otevřené okno, je důležité vědět, jak je vymýtit ze svého bytu. Mouchy obecně nemají rády vůni šalvěje, takže stačí si pořídit nějaké rostliny šalvěje, umístit je strategicky do vašeho interiéru a je vymalováno. Taková šalvěj umí pomoci s mouchami i komáry. Dále mouchy nevítají úplně vůni bazalky a také máty. Vám se hodí do vaření a ještě se postará o odliv much z vaší domácnosti.

Dále si můžete připravit odvar z hřebíčku. Přibližně patnáct až dvacet kusů hřebíčku dejte ho litru vody a louhujte. Následně tuto vodu umístěte v misce k okennímu parapetu, aby mouchy vůbec do vaší domácnosti nepřilétly. Vodu neustále přidávejte a kousky hřebíčku nechejte. Pomáhá také například na vosy.

Sítě do oken

Jsou skvělým pomocníkem a jejich řešení je trvalé. Můžete je natáhnout nejen do oken, ale například také do dveří. Skrz ně vzduch klasicky proudí, ale mouchy se k vám nedostanou. Kromě jiného pomáhají vyeliminovat z vaší domácnosti vosy, komáry a případný další hmyz.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář