Nezařazené Tipy, rady, návody

Krásná nová podlaha

Autor angelo

Při proměnách bytu nezapomeňte na podlahovou krytinu. Víte, jak je příjemné chodit po teplé vinylové nebo klasické dřevěné podlaze?

Elegance i užitek

Pokud hledáte podlahovou krytinu, která by vám doma dlouho vydržela, zvolte vinyl. Je odolný proti poškrábání, tlumí kroky a navíc je stoprocentně vodotěsný. Současným trendem je vzhled opotřebovaného nebo recyklovaného dřeva. Stopy po červotočích, praskliny nebo díry po vytažených hřebících se přitom nepovažují za nedokonalost, ale naopak zdůrazňují, že už má materiál svůj životní příběh. Velmi populární jsou podlahy se vzhledem kvalitního dubového dřeva, ořechu nebo exotické dřeviny merbau.

Podlahová krytina působí na první pohled, jako by byla složená z klasických prken oddělených drážkami. Kolekce komfortních podlah na první pohled zaujme promyšleným a vyváženým barevným řešením v jednotlivých designech. Pozornost upoutá ale i strukturou zdůrazňující charakter prken nebo drážkami zvýrazňujícími formát prken.

Novinky na trhu

Například nová řada podlahových krytin Quick-Step Livyn nabízí spoustu klasických i moderních dekorů, takže si můžete i do koupelny nebo kuchyně dopřát podlahu s dřevěným vzhledem a nemusíte se bát, že se ve vlhkém prostředí časem zkroutí.

Livyn má i další zajímavé bonusy: je rezistentní proti prachu a nečistotám, má zcela uzavřený povrch díky PU fólii, která nepropouští nečistotu a skvrny, takže rozlitou kávu, víno nebo ovocnou šťávu stačí jen lehce setřít. Přitom je Livyn velmi tenký (2-4mm) a poddajný, takže ho můžete rozložit na stávájící hladkou podlahovou krytinu a ušetřit si práci i čas.

Stará dobrá klasika

Cenově náročnější jsou klasické dřevěné prkenné podlahy, kde se objevuje stejný trend – na podlahu se pokládají prkna, která už mají jakoby „něco za sebou“. Hodí se do klasických interiérů s dobovým nábytkem, ale i do zcela moderních bytů, důležité je jen vhodně jí zkombinovat.

Milovníkům klasického interiéru udělá radost nová kolekce více vrstvě dřevěné krytiny Kahrs Arbusto s povrchovou úpravou Riverstone se starobylým vzhledem.

Podlaha přináší dojem 3D efektu: je jakoby ručně opracovaná, vystupují u ní suky, místa kolem nich jsou naopak opracovaná do hloubky. Lamelové palubky o rozměrech 1900x190x15mm s tloušťkou nášlapné vrstvy 3,5mm nechají dobře vyniknout dřevěnému dekoru. Kartáčovaný povrch chrání vrstva přírodního oleje.

Krytina je vhodná i pro kombinaci s podlahovým vytápěním, je ale nutné zahřívat jí postupně nepřekračovat povolenou teplotu na povrchu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář