Komerční články Tipy, rady, návody

Které zbraně vévodí trhu?

Zbrojní průkaz dnes vlastní mnoho lidí. Starší a mladší ročníky, muži i ženy. Zbraně představují ochranu, v dnešní době jde ale také o oblíbenou formu vyplnění volného času. Majitelé ZP si rádi chodí zastřílet na střelnici s kamarády i partnery. Uvažujete o koupi pistole? Představujeme vám tři horké tipy.

CZ P-10 S – skladná pistole

Subkompaktní pistole CZ P-10 S ráže 9×19 milimetru je ideální pro ty, kteří hledají skladnou zbraň. Takovou, jež se skvěle a bezpečně schová pod kabát i sako. Přímoběžný úderník osloví běžné majitele ZP i profesionály, pro něž je nošení zbraně nutností (např. policisté, ochranka atp.). Má optimální rozměry 116×32×170 milimetrů (délka hlavně je 90 milimetrů), díky nimž nebude pistole překážet. Oceníte i relativně nízkou hmotnost, pouhých 0,80 kilogramu. Z hlediska manipulace je pistole CZ P-10 S příjemná, má totiž komfortní ergonomický tvar. Ve své třídě poskytuje nadstandardní kapacitu zásobníku, celkem pro 12 nábojů. Ladné tělo rámu je tvořeno polymerem, velmi odolným proti většímu opotřebení. Mířidla jsou luminiscenční, funkci spoušťového mechanismu představuje spolehlivý Striker fired. Bezpečnost zajišťují blokace zápalníku, pojistky spouště samotné i jejího táhla.

CZ P-10 C – multifunkční zbraň

Velmi oblíbený model je pistole CZ P-10 C ráže 9×19 milimetru. Opět kousek pro soukromé držitele ZP, ale i policisty či jiné příslušníky ozbrojených služeb. Bezchybný výstřel zajišťuje checkering. Jistotu budete mít i při úchopu, pistole je zhotovena novou ergonomickou metodou DiFEND. Multifunkčnost nabízí přídavné patky zásobníku, jež navýší kapacitu z 15 na 17 nábojů. Další variabilitu poskytuje možnost vybrat si ze tří vyměnitelných hřbetů rukojeti. Zbraň samotná je velmi odolná, může za to zejména speciální povrchová úprava závěru i hlavně, plášť je abnormálně odolný proti rzi i mechanickým škodám. Oceníte jistě i dvě dvojice natahovacích drážek a perfektně čitelná kovová mířidla. O bezpečí se stará automatická blokace úderníku. Zbraň má oboustranný plochý záchyt závěru, líbit se vám bude i otočitelná zádržka zásobníku. Polymerový rám je teplotně odolný díky zesíleným skelným vláknům, proto se tato pistole chlubí i dlouhou životností.

CZ P-10 SC – využijte munici na 100 %

A poslední kousek CZ P-10 SC umí dokonale využít potenciál náboje ráže 9×19 milimetru. Může za to hlaveň o délce 114 milimetrů. Ta nijak neubírá kompaktnosti celkové délky, pistoli o váze pouhých 0,78 kilogramu rovněž skvěle schováte pod svrchníky. Kapacita zásobníku je 15 nábojů, přídavnou patkou zvýšíte kapacitu na 17 nábojnic. Mířidla jsou luminiscenční a tritiová, o bezpečnost se starají pojistka táhla spouště a blokace úderníku.

Už jste si vybrali svůj vysněný kousek? Rozhodujte se podle parametrů, každá z těchto pistolí má jednotnou cenu, 14 990 korun, tudíž vás nebudou limitovat peníze.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář