Tipy, rady, návody

Ložnice v modrém

Autor angelo

Pokud jde o postel, na velikosti záleží. A na barvě také. Podle FUNG – ŠUEJ je modrá barvou míru a uklidňuje mysl. Ideální do ložnice.

Pokoj určený ke spaní a odpočinku by měl být situovaný do klidnější části bytu nebo domu, s okny do vnitrobloku nebo zahrady. Při výběru barev zvolte raději střízlivé odstíny: modrou, bílou, smetanovou, hnědou, nebo šedivou, které působí uklidňujícím dojmem. Přitom v jedné barvě lze vhodně kombinovat více odstínů.

Co na podlahu

Podlaha ložnice má působit teple, při ranním vstáváním bývá nepříjemné, když se chodidla dotknou studeného materiálu. Pokud se rozhodnete pro dlažbu, přidejte pod ní podlahové topení nebo alespoň elektrickou topnou rohož. Mnohem teplejším materiálem je dřevěná prkenná podlaha, levnější variantou plavoucí laminátové krytiny (bývají ale hlučnější), případně zkuste vinylové krytiny, které působí teple a měkce. Všechny zmíněné podlahové krytiny se navíc velmi jednoduše udržují a čistí, na rozdíl od celoplošně položených koberců se v nich nedrží prach a nečistota. Pokud si nechcete odepřít koberce, vybírejte menší textilní, které se lehce přeperou v domací pračce.

Vesele z postele

Nejdůležitější je výběr postele, měla by být dostatečně velká, pohodlná, s kvalitní matrací. V ložnicích doporučujem postele z masivního dřeva. Vybírejte poslete s výškou pelesti (okolo 68 cm), protože mají velikou výhodu a dobře se z nich vstává. Dále stačí už jen vybrat vhodnou matraci ( průžinovou z polyuretanu nebo latexu). Vždy je třeba pamatovat na to, aby potah šel sundat a prát v pračce. Ložní prádlo vybírejte z přírodních materiálu, bavlny, bavlněného saténu nebo lnu, které jsou prodyšné.

Ačkoliv platí zásada, že ložnice by neměla být přeplněná nabytkem a zbytečnými dekoracemi, pár maličkostí pro radost neuškodí nikdy. Interiér tak může osvěžit velké starožitné zrcadlo, lampa na čtení nebo pár oblíbených obrázků na zdi. Milovníci přírody ocení okenní rampy s květináči plných květin.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář