Tipy, rady, návody

Mikrovlnná trouba je nedocenitelný pomocník! Nevěříte?

Mikrovlnnou troubu má doma snad každý. Zatímco někdo na ní nedá dopustit a neumí si život bez její přítomnosti představit, jsou mezi vámi i tací, kteří se považují za zaryté odpůrce mikrovlnek a nemůžou jim přijít na jméno. Podstatou dnešního článku není zjištění, ke které skupině lidí se řadíte, ba naopak vám představíme hned 3 důvody, proč se vám tenhle často zatracovaný domácí spotřebič může i hodit – a to nejen k ohřevu jídla! Chcete-li vědět více, nenechte si ujít následující řádky, které vás v mnohém zaručeně překvapí. A kdo ví, možná na mikrovlnky změníte názor!

shutterstock_70754935

  1. Dezinfekce houbiček na nádobí

    Možná byste se divili, kolik „překvapení“ v sobě ukrývá obyčejná houbička na nádobí, kterou každý den používáte. Kromě těch nechutných, které vám ale neuškodí, až po ty ještě nechutnější, které jsou zároveň i nebezpečná čítá seznam „škodlivin“ spoustu uchazečů – a nikdo přece nechce mít nádobí, které pak přijde do styku s ústy kontaminovanou houbičkou! Věděli jste, že mikrovlnná trouba dokáže až 99% těchto nezvaných hostů úspěšně zlikvidovat? Lehce houbičku namočte a dejte jí do mikrovlnky na dobu kratší než 60 vteřin.

  2. Pomoc při bolesti svalů

    Mnoho z vás se po náročném dni trápí pro nepříjemné bolesti svalů, které vás dokážou ochromit a zabrání vám v jakýchkoli aktivitách. Nemluvě o skutečnosti, že bolest dokáže hravě zničit náladu a pořádně podráždit. I v tomto případě je mikrovlnná trouba nedocenitelným pomocníkem: vezměte si starou ponožku, kterou naplňte rýží a následně jí ohřejte v mikrovlnce. Následně stačí zahřátou rýži v ponožce přiložit na bolavé místo a hle – je po bolesti!

  3. Loupání česneku bez problémů

    Česnek je v české kuchyni velice oblíbenou součástí pokrmů, ale občas vás jeho loupání dokáže pořádně pozlobit a to zvláště v případě, kdy máte doma starší česnek a na něm přischlou slupku, která nejde oloupat. Jak si poradit? Dejte stroužky česneku na 15 vteřin do mikrovlnné trouby a uvidíte, že loupání před chvilkou ještě problémového česneku najedou bude naprostá hračka!

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář