Tipy, rady, návody

Plýtváte vodou? Přestaňte!

Zatímco pro nás je pitná voda naprosto obyčejná věc, někde na světě žijí lidé, kteří by byť za jediný doušek dali cokoli. Ano, vám stačí otočit kohoutkem v kuchyni či koupelně a okamžitě vám poteče nekonečné množství čisté, pitné vody a ačkoli si toho nevážíte, jsou lidé, kterým voda chybí. A nad tím je třeba se zamyslet a přestat plýtvat vodou. Možná je obyčejná, ale to ještě neznamená, že byste s ní neměli šetřit, ba naopak. Nejenže tak ušetříte vaší peněžence, ale zároveň nezatížíte tolik životní prostředí, protože co si budeme nalhávat – v něm je voda čím dál vzácnější!

pen_zelarge-490x300

Šetřete vodou, aneb pár šikovných tipů pro vás:

 

 • Vana každý den je zbytečný luxus

  Spousta z vás miluje ponoření se do vany plné horké vody a to zvláště po náročném dni – v takovou chvíli si to přece zasloužíte! Dopřát si vanu každý den je ale zbytečný luxus, který jednoduše nemusíte mít. Ano, čas od času klidně, ale v běžných dnech bohatě postačí rychlá sprška, nemyslíte?

 • Praní malého množství prádla

  Špinavé prádlo v koši v koupelně sice není estetickým doplňkem, ovšem zapínat pračku kvůli třem tričkům, patero ponožkám a jedněm riflím je opravdu zbytečné. Snažte se prát až ve chvíli, kdy budete mít pračku napěchovanou k prasknutí, neboť až tehdy se to skutečně vyplatí.

 • Čištění zubů, když voda teče a teče

  Čistit si zuby každý den je nepsaná povinnost, kterou by měl dodržovat každý. Obecně se doporučuje čistit si zuby minimálně 3 minuty, během kterých ale nemusíte mít puštěnou vodu. Zvládnete to i bez toho, co myslíte?

 • Chytré mytí nádobí

  A teď ruku na srdce: jak myjete nádobí? Samozřejmě nejúspornější řešení představuje myčka nádobí, pokud si ale tento luxus nemůžete dovolit, zapomeňte na mytí nádobí pod tekoucí vodou. Je to neekologické, i když třeba rychlé. Omýt jeden hrníček sice přírodu nezruinuje, ovšem umývat pod proudem vody nádobí po nedělním obědě? Ale kde že!

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář