Nezařazené

Ukliďte si ve spíži!

Úklid domácnosti je čas od času potřeba a nikoho tato neoblíbená, leč nutná povinnost nepřekvapí. Tu a tam si každá hospodyňka musí najít pár hodin na důkladné vysmejčení pavučin, utření prachu, vydrhnutí podlahy či mytí oken. Na co ale spousta z vás zapomíná, je pravidelný úklid spíže. Stejně jako se jednou do měsíce pouštíte do úklidu bytu či domečku, neuškodí, když svou pozornost zaměříte i na uskladněné potraviny. V dnešním článku vám nastíníme, jak se tohoto úkolu zhostit se ctí. Hurá do spíže!

two-children-bedrooms-kids-room-design-22

Co je prošlé musí pryč – bez milosti!

Spousta lidí je přesvědčena, že díky své pečlivosti není sebemenší šance, že by se v jejich spíži našly potraviny s prošlou spotřební lhůtou. Zastáváte i vy podobný názor? pak možná budete (ne)mile překvapeni, kolik prošlých dobrůtek tam na vás čeká! I trvanlivým potravinám jednou „odzvoní na lepší časy“ a položte si ruku na srdce: jak často kontrolujete všechny konzervy?

Koření bez vůně i chuti

Koření ani sušeným bylinkám se sice nemůže nic stát, ale i přes skutečnost, že se nemůžou zkazit, z nich po čase vyprchá veškerá vůně i chuť – a co pak s takovým kořením? Máte-li ve spíži kořenky, které jste již delší dobu nepoužívali, dopřejte jim nový, čerstvý a krásně voňavý obsah.

Dobroty, které nebudete jíst

Mnoho lidí má mezi běžnými potravinami i takové kousky, o kterých již předem vědí, že je nebudou konzumovat. Možná i vy byste ve vaší spíži našli nějakou chuťovku, kterou nemáte v plánu sníst, ale i přesto jí uchováváte. Proč? Dokud jste potraviny nesnědli do dnešního dne, pravděpodobně už to stejně neuděláte. Pryč s tím!

Jídlo, které neskladujete správně

Jistě i vy jste se již setkali s nápisy na etiketách, které vám napovídaly, jak máte konkrétní potraviny skladovat – například „po otevření spotřebujte do 3 dnů“ nebo „skladujte v suchu“. Ačkoli si podobné nápovědy mnoho z vás přečte, často se jimi neřídíte, a proto narazíte-li během úklidu na špatně skladované potraviny, nezbývá nic jiného, než se s nimi rozloučit.

O autorovi

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Zanechte komentář