Komerční články

Jak chránit své zdraví při práci nejenom ve slévárnách?

Autor angelo

Současné bezpečnostní předpisy myslí i na zdraví zaměstnanců, a tak se snaží přimět zaměstnavatele k tomu, aby investoval do jeho ochrany. Příkladem mohou být především slévárny, kde může být velkým rizikem nekvalitní, až velmi škodlivý vzduch. Naštěstí zde existuje řešení, a to vzduchové filtry. Ty mají samozřejmě jeden hlavní úkol, a to vyčistit kontaminovaný vzduch. K této kontaminaci totiž může dojít různými způsoby. Velmi časté je třeba i samotné lití kovů, úprava různých slévárenských odpadů, ale i další činnosti, které jsou v těchto, ale i jiných provozech naprosto běžné.

screen-bge

Důraz na dokonalé vyčištění vzduchu

Samozřejmě cílem v rámci splnění norem bezpečnosti práce by mělo být zajistit, aby vzduch v pracovním prostoru byl naprosto neškodný, dobře dýchatelný a nijak se negativně nepodepisoval na zdraví zaměstnanců. Zde pomůže právě vzduchová filtrace, stejně jako různé pračky vzduchu, které dokážou velmi rychle a efektivně vyčistit i jeho velký objem. Problémem není jejich nepřetržitá funkčnost, a to i v nonstop provozech. Jejich cílem je poskytnout zaměstnancům to správné prostředí pro jejich výkon práce.

Obraťte se na odborníky

Samozřejmě s ohledem na poměrně specifický segment je třeba hledat v této oblasti odborníky, kteří se zaměřují nejenom na filtrace vzduchu, ale kteří se zaměřují i na dodávku dalšího spotřebního materiálu, ale i drobná příslušenství, které je spojeno právě s prací ve slévárnách. Takovou společností je určitě BGE, která díky svým zkušenostem, ale i spolupráci se zahraničními partnery dokáže nabídnout řešení doslova na míru. A to ať už se jedná o biofiltr, stejně jako různá vybavení, kam spadají také stříkací pistole, ale i zařízení mnohem větší. Třeba různé lisy od společnosti Italpresse, která je dnes v rámci daného sortimentu špičkou.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář