Nezařazené Tipy, rady, návody

Moderní a bezpečný vstup

Autor angelo

Se stoupajícími nároky na kvalitu současného bydlení rostou také požadavky na moderní vchodové dveře. Musí splňovat řadu technických a bezpečnostních parametrů, zároveň jsou originální a nepřehlédnutelnou vizitkou vašeho domova.

Vchodové dveře by neměly dovnitř pustit chlad, horko, hluk a v žádném případě zloděje. Nejsou sezonní záležitostí, proto byste měli také zohlednit jejich nadčasový vzhled. Při výběru investujete do budoucnosti, proto nákup neuspěchejte a hlavně nepodléhejte takzvaně výhodným cenám. Čím budou dveře dokonalejší, tím lépe ochrání vaše soukromí. Ať už si vyberete typové dveře, či architektem navržený originál, volte kvalitu.

V zásadě si můžete pořídit dveře s rámovou konstrukcí, které vám budou při čelním pohledu zjednodušeně připomínat okno háky přiznanému rámu. Díky členitějšímu povrchu působí rustikálnějším dojmem. Sendvičové dveře s hladkým elegantním povrchem mají naopak rám skrytý. Kromě toho máme na výběr dveře jednou dvoukřídlé, s nadsvětlíkem, či například s bočním prosklením.

Dveře, plast, kov i sklo

Dřevěný masiv ( smrk, borovice, dub či exotické dřeviny merbau nebo meranti) je na výrobu venkovních dveří stále nejžádanější. Je pevný, dostatečně tuhy, má nízkou tepelnou roztažnost a při správné údržbě vám tento materiál vydrží desítky let. „ Je třeba si uvědomit, že transparentní lazura nechá vyniknout kresbě dřeva, obsahuje ale méně UV faktorů. Povrch mění časem odstín a zhruba po 3 až 5 letech je nutné ho znovu natřít. Oproti tomu krycí barvy s vysokým obsahem UV filtrů ochrání dveře bez údržby až po dobu 15 let.“

U plastů se nebudete příliš trápit údržbou, ale i tady dejte přednost vyšší kvalitě a kupte model s ocelí vyztuženým vícekomorovým profilem. Přednosti kovu, popřípadě kombinace kov a dřevo, jsou subtilní, tvarově stálý profil i dobrá údržba. Tyto dveře a stejně tak celoskleněné s bezpečnostní folií jsou ideální pro moderní novostavby, počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

Spolehlivé a bezpečné

Dobře zabezpečený domov není přepych. Podle statistik se zloději dostávají ve více než 90% dovnitř. Pocit bezpečí zajistí zdvojený ocelový rám a až dvacetibodový zamykací systém doplněný kalenými krytými zámky. Má-li být ochrana dokonalá měla by být komplexní. Stejně kvalitní musejí být dveře i zárubně. U levnějších dveří z měkkého materiálu zloděj zasune páčidlo snadněji pod kování a často se povede kromě kování dostat ven celý zámek. Na pevných dveřích je kování přichyceno tak těsně, že se pod něj páčidlo ani jiný nástroj nedostanou. Bezpečnostní kování s certifikátem evropské normované bezpečnosti WK2 chrání vložku před vylomení, znemožní vniknout nezvaných hostů i těch, kteří vkládají metodu „bumpingu“ (nedestruktivní překonávání cylindrické vložky). Zvýšit ochranu můžete elektrickým zabezpečením včetně čidel, detektorů a hlásičů.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář