Bydlení Tipy, rady, návody

Moderní zahradní krby nabízí skvělé možnosti

Autor angelo

Posezení v pergole anebo u nekrytého zahradního grilu patří nejen k ryze letnímu období. Pokud doma zahradní krb máte, tak jistě přesně víte, co čem je řeč. Jestliže se ale rozhodujete pro koupi zahradního krbu anebo grilu, pak určitě není špatné si něco málo o zahradních krbech přečíst. Zahradní krby současnosti nabízejí velké množství různých vylepšení a zajímavostí. Co by tedy měl zahradní krb mít a jak by měl vypadat?

Moderní skládaný krb

Nejmodernější zahradní krby se vyznačují především technologií stavění. Nejedná se o krby, které by bylo nutno stavět od základů za pomocí cihel a malty! Zahradní krby dneška představují jakousi skládačku z naprosto precizně přesných dílů. K jejich sestavení není zapotřebí spárovací hmoty, která by je držela pohromadě. Nemůže tak docházet k nežádoucím prasklinám a jiným nepříjemnostem, se kterými bývají bohužel spojovány standardně stavěné zahradní krby. Celistvost a chemická nezávadnost krbu jsou výrobcem pochopitelně deklarovány.

Kvalitní vápenopískovcová konstrukce

Základem moderního krbu je vápenopískovcová konstrukce, která zajistí maximální možnou stabilitu krbu. Spolehnout se můžete na to, že krb vás určitě přežije. Vápenopískovcový původ zahradního krbu také zajistí odolnost vůči vlhkosti. Ta bývá často velkou nepříjemností, se kterou se majitelé klasických krbů setkávají. I obyčejný zahradní gril ukrytý v nějakém cihelném obalu prostě přirozeně vlivem počasí vlhne. Nejnovější vápenopískovcové konstrukce tomuto umí odolat.

Multifunkční zahradní krby

Vnitřní část zahradního krbu by měla určitě splňovat ty nejpřísnější parametry a v neposlední řadě musí být multifunkční. Když už budete vkusný a bytelný zahradní krb mít, tak by jeho součástí měla být v každém případě udírna. Připravovat si uzená žebra anebo klobásy je snem mnohých lidí, tak proč si jej nesplnit?

O autorovi

angelo

Zanechte komentář