Tipy, rady, návody

Nepodceňujte přípravu na topnou sezonu

Ať se nám to líbí nebo ne, podzim je tady. A spolu s tímto ročním obdobím musíme počítat s příchodem topné sezony. Vytápění prostorů bydlení je dnes naprostou samozřejmostí, mnohdy se však podceňuje příprava na chladné období. Je potřeba si uvědomit, že ať již máte jakýkoliv typ vytápění, měla by se provést v dostatečném předstihu revize.

Nejčastěji se setkáváme s vytápěním na principu využití zemního plynu nebo pevných paliv. Někteří majitelé nemovitostí potom vytápí interiérové prostory elektrickými systémy. Pravidelnou péči a kontrolu, minimálně jedenkrát za rok a to nejčastěji právě na přelomu léta a podzimu vyžadují všechny typy.

Revize plynových kotlů, elektrických systémů i kontroly kotlů na pevná paliva

Nejdůležitější je revize plynových kotlů. Pro její správné provedení a váš klid je nutné kontaktovat odborníka, který se v tomto oboru orientuje a má oprávnění pro tyto kontroly.

V případě kotlů na pevná paliva, tedy na dřevo nebo uhlí, možná zvládnete základní kontrolu sami. U těchto typů kotlů s nimi jste totiž tak nějak více spjati. Během topné sezony totiž denně roztápíte, přikládáte, případně vybíráte popel a čistíte systém. Máte tak již přece jen nějaké cenné zkušenosti.

V případě elektrických topných zařízení se potom opět obraťte opět na odborníky, nejlépe na elektrikáře.

Kominické firmy zajistí revizi komínů

Zapomínat se nesmí ani na revizi komínu. Ty zajišťují pravidelně kominické firmy, nezapomeňte je tedy kontaktovat. Každoročně vzniká kvůli podceňování kontrol jak již kotlů, tak komínů, spousta zbytečných požárů – těmto velmi závažným nepříjemnostem lze přitom tak snadno předcházet, případně je minimalizovat!

Doporučujeme vám nenechávat nic na poslední chvíli. Právě nyní je ten nejvyšší čas. V případě, že by byly zjištěny nějaké nedostatky nebo problémy, je ještě spousta prostoru pro jejich řešení!

O autorovi

Radek Blinka

Možná byste se divili, kolik věcí, které vedou ke spokojenosti, dokážete udělat svépomoci. Zvláště, pokud patříte k domácím kutilům, doporučuji, abyste sledovali tento web - Zajímavým tématem přispěji do jeho obsahu občas i já, a jsem za to rád!

Zanechte komentář