Komerční články

Zatočte s nepříjemným hlukem

Autor angelo

Nachází se váš byt či kancelář na rušném místě, kde vás obtěžuje hluk? Máte v domě průmyslovou provozovnu, která způsobuje, že vám vibrují stěny? Nebo si chcete doma budovat zkušebnu pro svoji hudební skupinu nebo řemeslnickou dílnu a nechcete hlukem obtěžovat okolí?  Ať tak či onak, musíte své potíže s hlukem velice rychle řešit, protož jde i vaše zdraví.

shutterstock_103884701

Hlukové zatížení přináší zdravotní problémy

Nadměrný hluk, zejména pokud jste mu vystaveni dlouhodobě nebo dokonce trvale, může způsobit velice vážné zdravotní problémy. Proto je třeba hluk maximální možné míře omezovat. Jakým způsobem se to děje? Musíte prostory izolovat a tím postavit hlukovým vibracím d cesty překážku. Jak na zvukovou izolaci? Potřebujete materiál o vysoké hustotě. Jenom ten totiž dokáže účinně ztlumit zvukové rázy. Bohužel se nikdy nepodaří hluk úplně eliminovat, to není možné, část vibrací se vždy bude přenášet.  Vždy se ale může povést ho do velké míry ztlumit.

Ozvěny kroků nesmí být slyšet

Velmi často jsou také podlahou slyšet kroky a jejich ozvěny. Proti tomu můžete bojovat pomocí kvalitní kročejové izolace. Chození, kroky, dupot, vždy jde o zvuky na nízké frekvenci. Proto je na tento typ izolace velice důležité sáhnout po materiálu, které tlumí právě zvuky nízkých frekvencí. Jde v tomto případě o materiály s vysokou elasticitou, které nejlépe tlumí zvuk kroků.   

Jak zjistit hodnotu hluku?

Jestliže si nejste jisti, zda průmyslová provozovna ve vašem okolí, nebo dokonce váš soused dodržuje hygienicky předepsané limity hluku, musíte sehnat potřebné měření hluku.  To se provádí právě buď kvůli snížení hluku, aby bylo možné co nejlépe stanovit způsob odhlučnění, a toho nejlepšího naplánování provedení zvukové izolace ve vnitřních prostorách.  Může se ale provádět naopak kvůli zkvalitnění zvuku v domácím studiu. V tomto případě se měří doba dozvuku.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář