Hobby Tipy, rady, návody Zahrada

Přírodní hnojivo – pomoc pro rajčata i okurky!

Máte svou vlastní zahrádku, ať už je jakkoliv velká, jste za to rádi. Vysadíte si tam přesně to, co potřebujete a chcete. Pečlivě se o záhonky staráte, pečujete o ně, ale úroda pořád nikde? Myslíte si, že jste nuceni sáhnout po chemických přípravcích a různých hnojivech? Díky tomu jsou plody dokonalé, vyrostou a jednoduše všechno funguje tak, jak by mělo. Nicméně chemie není zrovna dvakrát zdravá. Lepší je využívat přírodní hnojiva.

Vyzkoušejte domácí hnojiva, která pomohou

Přírodní hnojiva jsou v mnoha ohledech lepší a jednodušší. Nejsou tolik drahá, efekt je neuvěřitelný. Potřebujete jen pár ingrediencí a přírodní domácí hnojivo bude na světě. Tato směs může pomoci rostlině v růstu, posiluje jí, pomáhá být odolnou a silnou. Jak takové hnojivo připravit?

Co budete potřebovat:

  • Cca 6 litrů vody
  • 15 g suchého droždí
  • 15 polévkových lžic cukru

Jak postupovat:

Do kbelíku dejte teplou vodu, která by neměla mít víc, jak 35 stupňů Celsia, aby kvasinky v droždí neztratily svůj účinek. Do této vody přidejte suché droždí a také cukr. Celou směs pořádně promíchejte a nechejte bokem odstát přibližně osm hodin, ideálně nechejte směs působit přes celou noc. Ráno směs promíchejte.

Ráno dejte první polovinu hnojiva, dřív než vyjde slunce. Druhou polovinu aplikujte večer, až sluníčko zapadne. Zvýší se tak efekt, ale můžete použít směs najednou a to večer. Hnojivo můžete použít na jakoukoliv rostlinu, plodinu, ale nám se nejvíc osvědčila při zkoušení na rajčatech a také na okurkách.

Můžete použít také v rozstřikovači a použít na listy rostlin, chrání před různými nemocemi. Jednoduše vytvoření hnojivo, které stojí pár korun vám může udělat velkou službu. Bez chemie, chemických látek a dalších prvků, které mohou vaší zahradě ublížit.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář