Bydlení Tipy, rady, návody

Sítě do oken – jak se zbavit hmyzu snadno a rychle? 2

Těšíte se na léto? Až bude venku konečně trochu teplo a vy si budete moc bez obav na celé hodiny otevřít okno a užít si ten báječný, létem vonící vzduch? Jediným a často dosti velkým problémem je všudypřítomný hmyz. Jakoby čekal, až otevřete okna a dveře a bral to jako pozvánku do vašeho domova. Nemáte chuť neustále běhat po bytě s plácačkou proti hmyzu nebo mucholapkou? Chcete pravidelně větrat nebo neustále nemyslet na to, že musíte zavřít dveře. Řešením jsou síta do oken či dveří. A tento problém už nebudete muset řešit.

Co vlastně dělat?

Nemáte zrovna po ruce síta nebo nechcete aktuálně investovat takovou částku? Pak můžete vyzkoušet jednodušší a levnější metody, které vy vám pomohly. Počítejte však s tím, že právě tyhle levnější a jednodušší metody bývají spíše provizoriem. Nemusí totiž zrovna vydržet dlouho a může se objevit větší letní přeháňka nebo průtrž mračen a tyto metody mohou vzít za své. Investice do sítí do oken či do dveří se uchráníte těchto problémů. Vyplatí se najmout si firmu, která následně pomůže. Vybere nejvhodnější metodu sítí, nainstaluje vám je do oken a mohou pomoci jednoduše vybrat ty nejlepší pro vás.

Co dělat s okny?

Balkonové dveře, terasové dveře nebo dveře rovnou do bytu zavíráte pravidelně a máte pocit, že vám do interiéru nenalétá hmyz? Mýlíte se. Pro pohodlnější balkonové nebo terasové dveře můžete nechat nainstalovat sítě, které vám pomohou nechat dveře otevřené a zároveň pomohou neposkytovat azyl hmyzu. Můžete zároveň vybírat systém ovládání, některé fungují jako rolety, žaluzie, jiné sítě mají mechanický či elektronický posun, mohou se ovládat šňůrkami, klikou a podobně. Někdy jsou připevněny naplno, takže při úplném otevření je nutno síť sundat.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář