Zahrada

Správný výběr zahradního nábytku je základ

Ptáte se, proč se máte právě teď zabývat výběrem zahradního nábytku? Vaše zahrada je zazimována, terasa či pergola ošetřena, aby přečkala zimu. Venku se aktuálně nedá sedět a kde je léto popřípadě jaro? Letní posezení však můžete vybírat s předstihem, už nyní. Minimálně si můžete nastudovat, jak správně vybírat zahradní nábytek.

Mnoho faktorů

Je nutno dávat pozor na spoustu věcí. Zahradní nábytek musí plnit funkce klasického nábytku. Musí mít určitou nosnost, být pohodlné, příjemné. Nesmí vás z něj při dlouhém sezení bolet zadek, záda a podobně. Navíc musí ustát nápor počasí, venkovní vlivy jako déšť, slunce, vítr, sníh a podobně.

Nejoblíbenějším materiálem stále zůstává dřevo. Mnozí si na zahradu neumí představit žádný jiný nábytek. Inu, proč ne, když jde o ten správný zahradní nábytek, klidně můžete sáhnout právě po dřevu. Je příjemné nejen na dotek, ale taky na pohled. Vypadá velmi dobře a zachovale. Zapadá do zahrady mnohem lépe než třeba plastový nábytek.

Další materiály pro zahradní nábytek

Dalším materiálem, ze kterého můžete pořídit zahradní nábytek, je hliník. Jeho předností je dobrá odolnost a snadná manipulace. Na údržbu je nenáročný, stačí ho občas otřít, zbrousit a následně natřít. V dnešní době se hliník velmi moderně kombinuje s dřevem nebo ratanem. Vznikají tak zajímavě řešení kousky, které působí pohodlně a vzdušně.

Nemáte-li peníze na rozhazování a i přesto chcete mít na své zahradě místo, kde si v klidu sednete a budete rozjímat. Dneska už plastový nábytek neumí být ten, který hyzdí vaší zahradu, který je vrtkavý a vypadá opravdu jako z dávných dob. Dnes jsou tyto kousky velmi hezké, moderní, lehké na manipulaci. Zachovávají si svou barevnost a udržuje se opravdu snadno.

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář