Komerční články

Kde správně skladovat potraviny?

Autor angelo

Víte, které potraviny, kde skladovat?  Věděli jste například, že není správné dávat rajčata do lednice protože tým ztrácejí chuť? Je vaše ovoce magnet na hnilobu? Možná ho jenom zle skladujete. Přinášíme vám pár tipů na skladování zeleniny, ovoce , masa, sýrů, luštěniny, pečivo, cukr, olej a tak dále.

 • Cukr, olej,pečivo, obiloviny,luštěniny, pochutiny můžete klidně skladovat v běžné potravinové skříni. Je důležitá aby byla suchá a bylo tam kolem 18 – 20 stupňů.
 • Pro brambory, ovoce, zeleninu, vejce a kompoty je ideální nižší teplota sklepu.Když ho nemáte zkuste najít nejchladnější prostor ve vaší domácnosti, možná spíž. Vhodní je prostě místo, které není vykuřované a je tam přirozená teplota. Lednice není ideální, pro některé druhy je přímo nevhodná, protože jim kazí chuť.
 • Pro maso, zvěřinu, drůbež, mléčné a masné výrobky zvolte lednici a skladujte to odděleně.
 • Když chcete potraviny skladovat dlouhodobě, můžete je zamrazit. Zamrazit se dá skoro úplně všechno. Maso, ryby, pečivo, ovoce, zeleninu, polotovary.

Další zásady, které by vám při správném skladování potravin mohli pomoct:

 1. Potraviny se snažím vždy uskladnit na co nejvhodnější místo
 2. Aby nám potraviny dlouho vydrželi a nešířila se mezi nimi nějaká nemoc, pravidelně je kontrolujeme
 3. Je důležitá zpracovat potraviny, které byly uskladněny nejdříve, nikoli naopak. Je dobré si to u většího množství potravin kontrolovat.
 4. Potraviny které se zkazili, co nejdříve odstraníme.
 5. Všechno aromatické (koření) skladujeme odděleně.
 6. V žádném případě neskladujeme s potravinami i jiné zboží (hygienické potřeby, čistíci prostředky…)
 7. Snažíme se kontrolovat správnou teplotu a vlhkost.
 8. Dodržujeme hygienu.

Samozřejmě všechno je otázkou možného, proto když máte velký dům se sklepem můžete potraviny skladovat lépe, než když bydlíte na koleji a dělíte se o jednou malou lednici s dvěma dalšími spolubydlícími. V tom případě, ale zároveň nemáte tolik jídla jako matka pětičlenný rodiny.

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorovi

angelo

Zanechte komentář