Tipy, rady, návody

Ucpaný odpad musí někdy řešit profesionálové

Autor angelo


Neodtéká vám vana, dřez umyvadlo nebo toaleta? Ne vždy si s tímto problémem poradíme a musíme zavolat profesionály.

S problémem ucpaného odpadu se nejspíš setkal každý z nás. Někdy jej způsobí naše neukázněnost, kdy do odpadu vhazujeme a vyléváme věci, které do něj nepatří. Jindy nehoda, kdy nám do něj upadne něco omylem. Příčinou však může být i špatně vybudovaná kanalizace a odpad. Stačí podcenit sklon odtokových trubek a problém je na světě. Rovněž samotným stářím odpadního systému se množí problémy s odpadem. Jak tedy na ucpaný odpad? Možností, kdy si ještě dokážeme pomoci bez odborníků, je dost.

Ucpaný odpad svépomoci

Neodtékající umyvadlo a dřez řešte v první řadě vyčištěním sifonu. Nezapomeňte si pod sifon postavit kbelík na vodu a nečistoty. Pokud to nepomůže, zkuste chemii – konkrétně louh, případně jiný speciální přípravek na uvolnění ucpaného odpadu. Obvykle jde o prášek nebo granulát, který se nasype do odtoku, zalije se vařící vodou a nechá se působit. Pak se pořádně propláchne tekoucí vodou. V případě, že odpad pořád neodtéká, postup se opakuje. Dejte si však pozor na to, jaký čistič použijete. Ne každý se hodí pro plastová umyvadla a vany, Některé zas ničí nerez. Když nepomůže ani to, je na čase použít protahovací pero. Koupíte jej v každém hobby marketu. Pero se nasouvá do odpadní trubky. Když už nejde zasouvat (příčinou může být překážka v odpadu, ale i koleno odpadní trubky), začne se točit klikou na konci pera. Pero ucpaný odpad uvolní tím, že nečistoty protlačí do části s větší světlostí potrubí (tedy s větším průměrem), nebo do části, která má čisticí otvor. Tam pak příčinu ucpání odstraníme.

Čištění odpadu odborníky

Ne každý si na podobné čištění odpadnu troufne, a ne každému je příjemné. I domů si raději zavoláme odborníky. Natož ve firmách, kde se nám rozhodně nechce den místo u počítače trávit nad neodtékající kanalizací. Firma HERČÍK a KŘÍŽ – to je čištění odpadu Praha. Společnost vám pomůže s malými i velkými problémy.

Firma zprůchodní ucpaný odpad; postará se aby vaše kanalizace byla opět funkční; vyčistí jak kanalizaci, tak stoky; opraví potrubí, a výkopovou, tak bezvýkopovou metodou, včetně frézování potrubí. Díky skvělému technickému vybavení dokáže velice rychle kamerovým systémem zjistit příčinu problému. K dispozici má motorová pera na čištění, vybavení pro čištění tlakovou vodou i kvalitní čisticí vozy s velkou kapacitou. Hledáte-li čištění kanalizace Praha, obraťte se na firmu HERČÍK a KŘÍŽ.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář