Komerční články

V módě je nábytek z palet

Kdo by si kdy pomyslel, že skladové palety najdou využití v nábytkovém průmyslu, byl by za blázna. Jenže palety se opravdu dostávají do podvědomí nás všech, ať už provedením nebo kvalitou. Možná si říkáte, že obyčejné palety vám do domu či zahrady nepřinesou to pravé kouzlo, ale opak je pravdou. Palety jsou tu, aby bydlení dodaly potřebný styl a neotřelé variace.

Návrat k přírodě

Moderních trendů je dnes celá řada. Pokud jste si zrovna neoblíbili kov, protože vám přijde moc studený, dejte před plastu šanci ještě dřevu. Dřevěné dekorace v podobě palet váš dům proteplí a vnesou venkovskou atmosféru. Stylů, které se tu prolínají, je hned několik. Palety totiž nepatří nutně jen do rodinných domů prosazujících rustikální styl, retro, vintage nebo provenci. Zapadnou i do ultramoderní domácnosti, když jsou dobře opracované, nalakované a s dalšími efekty moderní doby (led světla, sklo, kov). Fantazii se meze nekladou a kombinací nejrůznějších materiálů a barev, si vás zdánlivě obyčejné palety získají svou jednoduchostí a nápaditostí. Tvořit se z nich dá nábytek do domu i na zahradu. Palety lze smontovat, lepit, řezat, brousit a přizpůsobit si je tak, že z nich lze snadno vytvořit konferenční stolek, venkovní lavičku, závěsnou stěnu na nářadí, ale klidně i lehátko, zahradní nábytek a cokoliv dalšího.

Jak si takový nábytek pořídit

Palety se prodávají všude možně, záleží na vás, k jaké variantě přistoupíte. Velmi kvalitní jsou euro palety, ale pokud máte staré palety doma, obroušením, a dalšími úpravami, z nich vykřesáte podobné. Cena jednotlivých sestav je o poznání levnější, než souprava z masivu. Punc jedinečnosti palet totiž spočívá v jejich originalitě. Šikovný kutil z nich zvládne vytvořit skříňky, postele, noční a konferenční stolky, ale i skvělé posezení. K sedačce tak stačí dokoupit sedáky nebo se dají ušít i ručně.

Jako bonus je tu možnost přidělání koleček, čímž se váš nový stůl stává pohyblivým. Efektní je i led nasvícení postele, protože pod matracemi v prostorách palet, vzniká daleko útulnější prostor.
Pokud se vám do těchto úprav nechce, protože nemáte vlastní dílnu nebo zkrátka chuť pracovat se dřevem, nabízí se vám varianta, že si takový nábytek pořídíte z obchodu. Koneckonců, proč ne. Možností je celá řada. Jedno je jisté, tento druh nábytku vám ušetří peníze, přitom poskytne stejnou životnost. Nábytek z palet se dobře vyjímá i na terase nebo zahradě.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář