Bydlení Komerční články

Výhody a nevýhody nerezového komínu

Často stojíte před otázkou – nerezový, anebo zděný komín? Zřejmě někoho z vás může překvapit, že od klasického zděného komínu z cihel se dnes již upouští. A to i v případě rekonstrukce starých budov, kdy je nutné stávající cihlový komín dodatečně vyvložkovat anebo nahradit novým komínovým systémem. Nicméně pojďme si shrnout výhody a nevýhody nerezových komínů a moderních zděných komínových systémů.

Volte správný komínový systém

Hlavní výhodou nerezových komínů je jejich vysoká flexibilita při stavbě. Lze je postavit prakticky všude a vyhovují mnoha požadavkům jak v interiéru, tak exteriéru. Zároveň je odolnější vůči nárazovým vysokým teplotám, například při nečekaném přetopení.

Oba typy komínů dobře poslouží při spalování tuhých paliv, primárně dřeva. S rostoucími cenami za energie je tak investice do nerezových komínů či moderních zděných komínových systémů, které budou sloužit na spalování především pevných paliv, vynikající volbou.

Stávající zděný komín můžete alespoň částečně zkvalitnit nerezovou komínovou vložkou, která také možným problémům předchází. Oddělte škodliviny od zdiva a prodlužte jednoduše jeho životnost. Komínové nerezové vložky jsou proto skvělou alternativou.

Nerezový komín na celý život

Výrazná odolnost, pevnost a trvanlivost. I například specifický nerezový komín vedený po fasádě se vyznačuje opravdu hodně dlouhou životností. Nerezová ocel je lehká, takže práce s ní je jednoduchá a rychlá. Pro pohyb na střeše jde o výborný materiál. Nerezová ocel umožňuje také nespočet variant co se do tvaru a provedení týče. Nerezový komín se přizpůsobí vašim požadavkům doslova na míru. Můžeme nabídnout i různé lakování dle barvy interiéru apod.

Poradí odborník

Potřebujete poradit? Nechte své rozhodnutí na odbornících. Jsme Komíny Plachý a na trhu působíme již řadu let. Více než desetileté zkušenosti, odbornost a možnost stavby na klíč ocenilo už nespočet spokojených zákazníků. Pro více informací jděte na internetové stránky www.kominy-plachy.cz.

O autorovi

angelo