Bydlení Tipy, rady, návody

Vyrob si sám – jednoduché dekorace, které si vyrobíte svépomocí! 2

Vždy jste obdivovali neotřené a moderní dekorace v domácnostech? Ptali jste se, kde sehnali danou vázu, originální obraz nebo cokoliv dalšího? Nebo obdivujete ty, kteří umí sami něco vyrobit a činí tak ve své domácnosti? Ta následně vypadá skutečně moderně, neotřele a navíc díky tomu lidé často ušetří na nákladech. Než dát tisícovku za obraz, který bude v desítkách domácností, není lepší udělat si svůj vlastní, který bude rodinný a svým způsobem originální?

Talent a také chuť něco připravit

Nemusíte mít extra dobrý talent, kreslit podobně jako Van Gogh a další. Chce to jen trochu umu, šikovnosti a nápadu. Můžete tak do svého interiéru vytvořit spoustu dobrých a krásných věcí, které by vám interiér zdokonalili, oživili, zkrášlili. A co víc, mnohé věci jsou jen a pouze za minimální náklady, takže kromě tvůrčí chvilky a výsledného díla můžete také ušetřit nemalé finanční prostředky. Co tedy můžete do svého interiéru vyrobit? Co by jej pomohlo zkrášlit a oživit?

Strom plný knoflíků

Máte rádi originalitu a pestré barvy? Nebo rádi využíváte netradiční a neortodoxní metody? Ještě chvíli zůstaneme u obrazů. Chcete nějaký velký nebo menší, který by zdobil vaší pracovnu, kuchyň nebo například dětský pokoj? Můžete si jej z části nakreslit a z části vyrobit. Na plátno nakreslete strom. Přesněji kmen a několik větví, které dále rozvíjíte v menší větvičky. Zdržte se listů či plodů, postačí klasický kmen stromu s větvemi.

Nyní přicházejí na řadu knoflíky. Můžete je střídat podle velikosti, tvarů a barev nebo jednoduše všechny sladit do jedné velikosti a barvy. To už je zcela na vás. Jednotlivé knoflíky vám poslouží jako listy na strom. Vezměte tavnou pistoli a každý knoflík připevněte trochou lepidla na plátno. Fantazie se meze nekladou, můžete připevňovat v pravidelných tvarech, k holým větvím nebo zcela bez rozmyslu. Nechejte zaschnout a moderní obraz máte hotový!

O autorovi

Zuzana Žáková

Zanechte komentář