Hobby Zahrada

4 důvody proč zahradničit

Ne zrovna málo lidí se brání jakékoliv práci na zahradě. Většina má tuto činnost spojenou s představou otravné dřiny. Kdy vám na záda pálí slunce, pot z vás lije čurkem  a hrabete se v záhonu, jako krtek. Zahradničení přitom může být nejen prospěšná činnost, ale zábava. My vás o tom zkusíme dnes přesvědčit.4 důvody proč zahradničit

Zahradničení vás udrží v dobré fyzické kondici

Určitě mi dáte zapravdu, že je rozdíl mezi lidmi žijícími v paneláku, kteří nemají žádnou zahradu, chalupu a lidmi, kteří mají alespoň občas možnost na zahrádce pracovat. Jsou v mnohem lepší fyzické kondici a potvrzují i to i vědecké studie. Lidé, kteří jsou fyzicky aktivnější, mají mnohem menší riziko spojené s infarktem a dalším onemocněním. Práce na zahradě se rovná pohybové aktivitě při sportu. Nehledě na to, že pobyt mezi zelení působí blahodárně i na duševní stránku a zmírňuje dopady stresu.

Dostatek ovoce, zeleniny, bylinek

Lidé, kteří jedí pravidelně ovoce a zeleninu, jsou mnohem zdravější. Čerstvější potraviny než ihned z vlastní zahrádky v marketech neseženete. Zahrada může zajistit potraviny, které neobsahují chemicky ošetřované plody – pokud se však sami nerozhodnete, pro postřik. Tady se ještě vyplatí zmínit ekonomický přínos. Existuje celá řada potravin, které se nedají buď vůbec sehnat, nebo jen za vysokou cenu. Pro uvedení příkladu se může jednat o český česnek, divoká rajčata a další.

Vlastní zdroj potravy

Určitě jste si stačili všimnout raketově narůstajících cen potravin. Éra blahobytu a dostatku končí a některé potraviny do budoucna mohou přesahovat naše možnosti. Ať už se jedná o krizi energetickou, ekonomickou, klimatické změny a politické konflikty.  To vše jsou věci, které mohou zásadně omezit dostupnost potravin. Zahrada představuje pomyslnou pojistku, jak si zajistit přísun potravin.

Zahraní relaxace

Zahrada není spojená jen s pěstováním a dřinou. Umožňuje postavit na příhodné místo houpačku, posezení, křeslo, lehátko, bazén. Pěstování se neobejde bez trochu té dřiny, ale zato vám zahrada poskytne i místo pro zasloužený odpočinek či zábavu s přáteli.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář