Bydlení

Do každé koupelny předložku

Za poslední desetiletí si koupelny prošly značným vývojem. Už dávno neslouží jen k nutné hygieně, ale také představují místo pro relaxaci. Pojetí koupelny, jak je vybavená a sladěná záleží však jen na samotném majiteli. Avšak existuje vybavení, které by v těchto prostorách rozhodně nemělo chybět. A tím jsou koupelnové předložky, které mají hned několik výhod.shutterstock_116302129

Výhody koupelnových předložek

Zvyšují v koupelně bezpečí, kde hrozí sklouznutí po mokré podlaze. Mezi jejich přednost patří i snadná údržba a fakt, že snesou vlhké prostředí. Jako další výhoda je, že noha po příjemné koupeli nespočine na studeném. Ale na materiálu, příjemným na dotek. Předložky přispějí rovněž k zabydlenému pocitu a podpoří celkový vzhled koupelny. Jestliže předložka ladí i s dalšími koupelnovými doplňky, bude koupelna vypadat uceleně. Tímto se staly předložky důležitými bytovými doplňky. Spodní strana může být opatřena protiskluzovou vrstvou. Z horní strany většinou disponují vynikající savostí.

Jaký zvolit materiál?

Přírodní materiály se čím dál více těší oblibě. Koberečky určené do koupelny mohou být vyrobeny z přírodní příze, ale vhodné jsou i žinylkové bavlněné příze. K nejprodávanějším patří hlavně zemité a pastelové barvy. Syntetická vlákna zase vynikají lepší tvarovou pamětí a lépe si tak vlas zachová svůj vztyčený tvar. Plastové předložky vypadají sice na pohled velmi hezky, ale jsou nepraktické. Mají strukturovaný povrch, který se hůře čistí a v mezírkách se drží mikroby. Mimo to mají mnohem kratší životnost. Dřevěné předložky můžeme znát už z dávné minulosti. Dřevo pro tento způsob používání patří mezi vhodné materiály. Nejenže působí útulně a příjemně, ale jeho povrch na rozdíl od plastových předložek, není tak hrbolatý a nezadržuje nečistoty.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář