Komerční články

Automatické kotle šetří váš čas i peněženku – a umí ještě víc

Autor angelo

Kotle na tuhá paliva jsou stále oblíbenějším způsobem vytápění malých i velkých rodinných domů. Zájemce láká především jejich ekologický provoz, snadno dostupné levné palivo a samozřejmě také možnost získání dotací od státu na jejich pořízení. Nutnost častého navštěvování kotelny byla však donedávna nepříjemnou nutností. Nové automatické kotle se však bez vaší přítomnosti obejdou klidně i několik dní.

screen-opop-cz-2

Proč přetápět, když nemusíte

Kotlíkové dotace nutí řadu lidí přemýšlet o funkci a hlavně dimenzování jejich nové kotelny. Zateplení zdí a výměna oken totiž zvyšují tepelný komfort v domácnosti a staré, výkonné kotle se do nich už poté nehodí. U kvalitních kotlů neplatí poučka o nutnosti naddimenzování výkonu, ba naopak, tento postup je spíše ke škodě.

Navíc obyčejné kotle s ručním doplňováním topiva nemají žádnou řídící jednotku a proces hoření a spalování u nich lze jen obtížně regulovat. Běžně tedy celou domácnost během pár minut „vyfairují“, ale ráno je třeba při cestě do kotelny obléci pořádný župan a pletené ponožky.

Účinným a jednoduchým řešením této situace jsou automatické kotle se zásobníkem. Stačí je naplnit velkou dávkou paliva (obvykle až na tři dny), které je poté ze zásobníku přemísťováno do kotle podle aktuální vnitřní i venkovní teploty. Regulace výkonu je automatická a s chladnými rány se můžete ihned rozloučit.

Pokud se navíc při výběru automatického kotle poradíte s odborníkem, můžete správným výběrem výkonu kotle spalování paliva ještě zefektivnit a tím ještě více šetřit svou peněženku i čas.

Šikovný pomocník v ocelovém hávu

screen-opop-cz

OPOP – automatický kotel H824-A

Symbol pohodlného vytápění, který je šetrný k životnímu prostředí – to je automatický kotel na uhlí H824-A. Mezi jeho hlavní přednosti patří nízká spotřeba elektrické energie a velmi vysoká účinnost – až 93%. Jeho ovládání je velmi jednoduché a je možné k němu pro větší komfort připojit i pokojový termostat nebo GSM a internetový modul.

Automatický kotel H824-A je možné díky promyšlenému designu umístit i do malých kotelen. Jeho kompaktní způsob a možnost výběru připojení zásobníku udělají radost všem, kteří musí v malých rodinných domcích těžce bojovat s místem.

Dali byste raději přednost automatickému kotli na pelety či dřevo, nebo se jednoduše chcete o této revoluci ve vytápění dozvědět více? Pak navštivte přímo specializované stránky se všemi typy kotlů – na webu OPOP se dozvíte vše, co potřebujete a ještě mnohem více. A o vaše doplňují dotazy se rádi postarají vstřícní pracovníci na zákaznické lince nebo emailu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář