Komerční články

Bojujete v kanceláři či bytě s horkem? Vaše problémy vyřeší klimatizace

Autor angelo

Zoufáte si, jaké horko máte v kanceláři nebo v bytě? V posledních letech nám opravdu počasí přidělává vrásky na čele. Některé budovy nejsou stavěny na současná velmi teplá léta. Delší horko změní prostředí domu či bytu na saunu. Koupete se ve vlastním potu. Naštěstí tento problém má řešení.

shutterstock_241404517

Instalace se dá udělat i ve starých budovách

Nemusíte celé léto trpět a těšit se na podzim, když už konečně teplota venkovního vzduchu klesne a vy budete mít v kanceláři či ložnici dýchatelný vzduch.  I do starších budov, u kterých řešení vzduchotechniky nebylo jejich součástí, se dá dodatečně instalovat klimatizace. Podle užití můžete volit klimatizaci do bytů a domů, do kanceláře nebo do velké firmy.

Můžete chladit i topit

Například u malých firem se většinou volí jednotky s výkonem v rozmezí 5-23 kW. Vše samozřejmě záleží na velikosti prostoru. Co hraje roli v konkrétním řešení klimatizace?

  • Důležitý je poměr výkonu a příkonu, který musí být co největší ve prospěch výkonu.
  • Roli ve volbě klimatizačních jednotek hrají i možná délka rozvodů a parametry týkající se provozu jak v režimu chlazení, tak i topení.
  • Aby se výkon klimatizačních jednotek lépe využil v celém temperovaném prostoru, často se do místnosti dává větší množství vnitřních jednotek, k nimž náleží jedna vnější jednotka.
  • Dá se také instalovat klimatizace založená na tepelném čerpadle, která zároveň může fungovat jako topení při venkovní teplotě až do -20 °C.

Multisystém pro několik místností

Pokud je v ohnisku vašeho zájmu klimatizace do bytu, budou vám stačit jednotky o výkonu od 2,5 do 7 kW. Obvykle se skládají z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky, ovšem může jít i o multisystém, kdy k jedné vnější jednotce připadá několik vnitřních, osazených v různých místnostech. Uvnitř jsou jednotky umístěny většinou jako parapetní nebo nástěnné.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář