Komerční články

Brusné kotouče – nejen pro profesionály

Autor Jaroslav

Brusné kotouče už mezi takové to úplně základní nářadí nepatří, přesto je ale můžete najít i u mnoha amatérů a domácích kutilů. Patří mezi obráběcí stroje, tedy brusky. Součástí brusek jsou brusné kotouče, které lze použít na libovolný materiál. Běžně se používají na dřevo, na kov nebo na plech, ale troufnout si s nimi můžeme i na velmi tvrdý materiál, například na kámen.

Při výběru brusných kotoučů se musíme předem rozhodnout, zda zvolíme brusný kotouč na vrtačku anebo brusný kotouč na flexu. Zkušený řemeslník má rozhodně jasno, ale domácí kutilové a občasní „stolaři“ si určitě rádi nechají poradit. Využijte obchodů, které se věnují speciálně tomuto sortimentu, určitě vám rádi pomohou odbornou radou.

brusný kotouč

Mezi toto nářadí patří i řezné kotouče, které stejně jako ty brusné můžete používat na tvrdý kámen a samozřejmě na dřevo, kov a plech. Jde o lamelové kotouče, s nimiž bez problému rozříznete jakýkoli materiál. I zde je v nabídce řezný kotouč na vrtačku. Jen si vybrat.

řezné kotouče

Domácí kutilové, kteří pracují převážně se dřevem, zvolí určitě brusné kotouče na dřevo. Budou skvělým pomocníkem při výrobě nábytku – ať už půjde o nábytek do bytu či domu, anebo na zahradu. Na zahradě pak zcela jistě využijete i brusný nebo řezný kotouč na kámen. A samozřejmě i mnohé další, protože práce na zahradě nemá hranice a lidská fantazie je bezbřehá.

Brusné i řezné kotouče určitě oceníte i při rekonstrukci bytu nebo domu. A jistě záhy pochopíte, jakou službu vám brusky při práci poskytnou. Takže určitě neprohloupíte, když si brusný nebo řezný kotouč pořídíte. Anebo rovnou oba dva.

Brusné i řezné kotouče se dají zakoupit na eshopu „Exteobchod.cz“, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář