Komerční články

Domácí bar – 10 tipů jak zařídit

Autor Jaroslav

Mít doma bar není nic neobvyklého. Chcete si ho také zařídit? Podívejte se s námi, co v něm zaručeně nesmí chybět.

Pult je základ

Co v žádném baru nesmí chybět? Ano, je to samozřejmě barový pult. Ten nemusíte nechávat vyrábět na zakázku, jelikož i domácí bar je sortimentem, který je na trhu hojně zastoupen. Proto doporučíme pořídit si již hotové řešení i do vašeho interiéru.

Kvalitní sklenice

V baru se pochopitelně pije a k tomu by měly být nezbytností kvalitní sklenice. Doporučíme různé typy, s ohledem na druh nápoje, kterým může být třeba:

  • koktejl,
  • pivo nebo víno,
  • destilát.

Pomůcky na přípravu nápojů

Rozhodli jste se, že nápoje nebudete jenom nalévat, ale i připravovat? Třeba míchat koktejly? Nezapomeňte svůj domácí bar doplnit o základní barmanské pomůcky.

Židle pro hosty

I v domácím baru se hosté chtějí cítit pohodlně a chtějí zde relaxovat. Co proto nesmí chybět? Ano, jsou to barové židle. Jejich provedení, stejně jako jejich výšku volte s ohledem na velikost barového pultu, i celkový design.

Zajímavé osvětlení

Jak zajistit, aby váš domácí bar vypadal moderně? Pomocí kvalitního osvětlení. Hitem jsou dnes LED pásky, které jednoduše nalepíte na různá místa. Navíc je můžete nastavit tak, že budou měnit barvy.

Neopomíjejte chlazení

Jsou nápoje, které se musí podávat chladné. Pokud je chcete mít u domácího baru po ruce, nezapomínejte na nutnost jejich chlazení. Mezi základní výbavu tak patří lednice, nebo domácí vinotéka.

Usnadněte si servírování

Není nutné vše jenom složitě nosit v rukou. Chcete hostům dopřát jejich oblíbené nápoje? Potom se hodí barové vozíky. Nejenom, že na nich vše přivezete, ale mohou sloužit i jako perfektní odkládací plocha na vše, co chcete mít po ruce.

Kvalitní alkohol

Ten je v baru naprostým základem. Pořiďte vše, co chutná nejenom vám, ale i vašim hostům.

Dostatek ledu

Je mnoho nápojů, které se bez něho neobejdou. Mějte ho po ruce vždy dostatečné množství. Hodit se navíc může třeba i ke chlazení lahve sektu.

Ochucené sirupy

Ano, i ty budete potřebovat, pokud se rozhodnete pro míchání koktejlů. Jsou poslední věcí, které nesmí ve vašem domácím baru chybět.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář