Komerční články

Jak nejrychleji vyřešit opravy v domácnosti

Autor Jaroslav

Kapající kohoutek, vrzající dveře, loupající se omítka a žádný čas. Podobná situace stresuje nejednoho muže. A ještě poslouchá výčitky a dobré rady, jak na to. Přitom opravy domácnosti můžete svěřit odborníkovi z okolí. Jak ho najít třeba hned a jednou ranou získat až deset nabídek, poradíme v pár krocích.

1. Krok: Najít si dvě minuty času

A tyto dvě minuty investovat do zadání poptávky. V porovnání s tím, že si například postup výměny baterie nejdříve vyhledáte, nastudujete, a pak ji budete shánět po obchodech, je to opravdu jen chvilka. Do formuláře vyplníte popis vaší poptávky, lokalitu, rozměry, nebo jakákoliv jiné údaje, a můžete také doplnit fotkami. Pak už jen odešlete.

2. Krok: Kontrolovat email

Vaše poptávka se totiž objeví řemeslníkům registrovaným na portálu Poptávej.cz. Zájemci o vaši zakázku pošlou svou cenovou nabídku na míru přímo do vašeho emailu. Prohlédněte si dobře všechny nabídky a vyberte tu nejlepší. Nabízejícího můžete ihned kontaktovat a doptat se ho na detaily, které vás budou zajímat.

3. Krok: Termín a faktura

V posledním kroku komunikujete se řemeslníky napřímo. Každý obchodní vztah by měl být podložen minimálně dokladem neboli fakturou o zaplacení. Doklad často slouží jako potvrzení o záruční době, ale také je formou prezentace solidního jednání. Pokud vás firma přesvědčuje, že doklad nepotřebujete, je to chybné jednání a vy přicházíte o své záruky. Doklad proto požadujte vždy a to za jakoukoliv službu a zboží.

carpenter make new furniture for house

Díky různým nabídkám si velmi rychle uděláte obrázek, jaká je situace na trhu a můžete srovnat cenové nabídky. V závěru si vyberete jen tu, která je vám nejbližší.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář