Komerční články

Co by měl splňovat správný ručník?

Autor Jaroslav

Vybíráte ručníky a myslíte si, že taková koupě je hračkou? Ne vždy to platí. Podívejte se s námi na to, co by měly správné a kvalitní ručníky splňovat. Jedině tak při nákupu nešlápnete vedle a budete maximálně spokojeni. To první, na co se určitě zaměřit, je barva. Ta by nám měla vyhovovat a ideálně by měla působit spíše neutrálně. Možností je na současném trhu několik desítek, a tak záleží jenom na vašich preferencích. Hitem jsou v poslední době varianty, jako:

  • modrá,
  • červená,
  • bílá.
Froté ručník smetanový

Froté ručník smetanový

Kvalitní materiál je základ

Nesmíme opomíjet ani kvalitu materiálu, jelikož i ten by měl hrát při výběru roli. Určitě je správné, aby byl jemný a samozřejmě i příjemný na dotek. Jedině tak nebudou ručníky a osušky jakkoliv nepříjemné pro lidské tělo. Platí to hlavně u dětí, které mají citlivější pokožku a je tedy třeba při výběr myslet právě na co nejvyšší kvalitu. Cílem je, aby byl ručník vyroben z česaných přízí, jelikož právě toto se na jeho měkkosti pozitivně podepisuje.

U materiálu ještě zůstaneme. Zde je třeba zmínit i to, že hlavním kritériem výběru by měla být co možná největší savost. Ručníky a osušky nás mají po běžné hygieně zbavit veškeré vody na našem těle. Je tedy jasné, že čím lépe bude materiál sát, tím lépe. Dnes jsou hitem nejenom klasické froté ručníky, ale můžete se setkat třeba i s moderním bambusovým provedením. Vybírat je skutečně z čeho.

Ručník tyrkysový

Ručník tyrkysový

Nezapomeňte na velikost

Ano, i ta je nesmírně důležitá. Je totiž třeba rozlišovat to, na co tento sortiment budeme používat. Pokud si chcete jenom osušit ruce, stačí klasický malý ručník. Naopak po sprchování nebo koupání jsou dobrou volbou dostatečně velké osušky. Ty samozřejmě využijete i jiným způsobem, a to například v létě, při návštěvě koupaliště, kde rozhodně také přijdou vhod každému, kdo se chce rychle osušit, aby eliminoval případné prochladnutí.

Zdroj obrázků: www.rodinnebaleni.cz

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář