Komerční články Tipy, rady, návody

Drátový rozhlas z obcí nevymizel, někdy prostě není jiná možnost

Je tomu už více než deset let, co se Českem začal šířit bezdrátový rozhlas. Města i vesnice přecházely na digitální technologii a byly nadšené. Líbila se jim například možnost nahrát si hlášení předem a do éteru ho pustit s odstupem. Tohle však dnes umí i rozhlas drátový.

Kolem bezdrátového řešení byl obrovský boom, protože šlo o něco nového, revolučního, chytrého. Jsou však města, kde instalace bezdrátového rozhlasu možná není. Všude tam se instaluje klasický obecní drátový rozhlas, i když s tím původním má už pramálo společného.

Obecní rozhlas stále má své opodstatnění

Dříve býval prakticky jedinou možností, jak dát občanům vědět, co je nového a co se chystá. Dnes už existuje celá řada jiných informačních kanálů, například webové stránky obce či profily na sociálních sítích. K těm ale nemají přístup všichni obyvatelé, zejména ti starší. Obecní rozhlas tedy nadále zůstává výborným způsobem šíření informace na území obce či města. Navíc, proč ho rušit, když ve většině obcí jsou již reproduktory, k nimž se signál rozvádí dvoudrátovým vedením, rozmístěny.

Celý systém je třeba správně dimenzovat

Aby byl zvuk kvalitní a informace slyšela většina obyvatel, je potřeba systém správně dimenzovat. Musí se vybrat správný výkon ústředny, délka kabelového vedení a také počty a rozmístění tlakových reproduktorů.

Zní to dost složitě, nebylo by přece jenom lepší zvolit bezdrátový rozhlas? Mnohdy nebylo, třeba proto, že bezdrátová varianta obvykle vyžaduje mnohem častější servis. Obsahuje jednak vysokofrekvenční jednotky, jednak akumulátory.

Nechte si poradit od odborníků

Kdo si není jistý, jestli by mu více vyhovoval drátový rozhlas pro města a obce, nebo raději bezdrátový, ten ať se poradí s odborníky. Mezi osvědčené společnosti patří například EL-MIK, která zajišťuje bezdrátový i drátový rozhlas nejen pro obce, ale také pro nemocnice, školy, výrobní haly, průmyslové areály atd.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář