Komerční články

Jak efektivně udržovat naši zahradu dokonalou?

Autor angelo

[dropcap] J [/dropcap] e jedno, jestli je zahrada součástí našeho rodinného domu, nebo zahrádkářské kolonie. V obou případech bychom se měli zaměřit na to, aby vypadala naprosto dokonale. Hlavním a klíčovým krokem je údržba zeleně. Pojďme se podívat, na co nezapomínat a jaké jsou konkrétní možnosti.

Vše samozřejmě začíná u trávníku, který posekáme jednoduše – sekačkou. Místa, která jsou blízko plotu, v okolí stromů či obrubníků nebo dalších prvků, ale mohou být problém. V takovém případě je dobrý druhý pomocník, a to benzínové strunové sekačky na trávu. Tedy sortiment, který mnoho z nás zná pod pojmem křovinořez. Ty je dobré vybírat nejenom dle výkonu, ale i podle šíře záběrů nožů.

shutterstock_126432833

Jaké jsou výhody této možnosti?

Pokud nad tímto výrobkem také uvažujete, je dobré zmínit si i několik základních výhod. Mezi ty určitě patří účinní a snadné sekání trávy, stejně jako vysoký výkon a snadná obsluha. Současné benzínové strunové sekačky však nabídnou také nízkou hmotnost, se kterou souvisí také jednoduché držení a manipulace. K tomu všemu přidejte i bezpečnostní prvky a vyjde vám, že je to ve všech směrech lepší volba, než klasický srp, nebo jiné předpotopní řešení.

Jak na údržbu živého plotu?

Trávník ale určitě není to jediné, co se vaší zahrady týká. Pokud dbáte na její vzhled, je jistě výrazným prvkem i živý plot a další keře. I o tuto zeleň je třeba pečovat. Zde pomohou nůžky na živý plot. Opět ale zapomeňte na klasickou mechanickou variantu a zvolte tu elektrickou. S ní bude práce nejenom rychlá a jednoduchá, ale potěší vás i další výhody, jako:

  • Snadná manipulace
  • Nízká cena
  • Vysoká účinnost
  • Nízká hmotnost

Jak pečovat o stromy?

Poslední možností, jak upravit vaši zahradu, jsou stromy. Ty se neobejdou bez pravidelného zastřihování, což umožní odstranit staré větve a umožní stromu lépe růst. V takovém případě pomohou specielní nůžky na zastřihování, stejně jako pily, kterými lze odstranit i silnější větvě. Zde už jste odkázáni skutečně na klasické mechanické pomůcky.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář