Komerční články

Je vaše zdivo dostatečně izolováno?

Autor angelo

[dropcap] K [/dropcap] aždý z nás samozřejmě chce bydlet spokojeně a dobře. K tomu přispívá nejenom to, jak si interiér zařídíme, ale přispívá k tomu samozřejmě i to, v jakém stavu je samotná nemovitost. Velkým rizikem starších objektů může být především vlhkost. Naštěstí ani ta dnes není neřešitelná, jelikož cestou k jejímu odstranění je takzvaná sanace zdiva. Pokud se dané problémy týkají i vašeho objektu, pojďme se společně podívat na bližší informace o tom, jakým způsobem může být izolace provedena, nebo v jakých případech se hodí.

screen-izolacehroz-cz

Kdy je vhodné využít této možnosti?

Ten hlavní problém, který může nastat, jsme již zmínili. Je jím samozřejmě vlhkost, která může mít hned několik příčin. Nejčastěji je to však vlhkost z půdy, která do zdiva postupně proniká.  Druhým důvodem, kdy je vhodné sanaci zdiva využít, je určitě situace, kdy plánujeme zateplovat naši fasádu, stejně jako v případě, kdy plánujeme například vyměnit okna v našem domě. V obou případech snižujeme tepelné ztráty, a to tím, že se snažíme utěsnit místa, kudy teplý vzduch může unikat. Vlivem toho už nedochází k tak výraznému proudění vzduchu a tak se může opět objevit ona vlhkost. Posledním důvodem, kdy izolovat, je situace, kdy plánujeme výraznější rekonstrukci dané budovy.

Jakými způsoby se sanace zdiva provádí?

Možností, jak postupovat, je hned několik. Samozřejmě vždy je třeba vzít na pomoc odborníka, který situaci posoudí a navrhne konkrétní řešení, na míru našim potřebám. Mezi ty nejběžnější dnes patří:

  • Izolace nerezovými plechy
  • Podřezání řetězovou pilou
  • Podřezání diamantovým lanem

Stejně tak je ale možné využít i chemické látky, které pomohou se zlepšením izolačních vlastností. První možností je chemická injektáž, která může být doplněna i druhou variantou, a to aktivní elektroosmózou. Na závěr samozřejmě musíme dodat i to, že ačkoliv stále mluvíme o izolaci vodorovné, jsou i možnosti izolace svislé. Té je využíváno hlavně v situaci, kdy spodní strana domu přímo zasahuje do okolního terénu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář