Komerční články

Jak na výběr správného a pohodlného křesla?

Autor Jaroslav

Co by nemělo chybět ve vašem obývacím pokoji? Jsou to zcela pochopitelně místa k sezení. Zapomeňte na židle, které se hodí spíše k jídelnímu stolu. Stejně tak zapomeňte i na gauče, které jsou dnes samozřejmou klasikou. Co doporučujeme? Je to křeslo. Pokud právě tuto nezbytnou součást interiérů vybíráte, společně s námi se budete moci podívat, jak na to.

Rozkládací pohovka

Design je základ

Je nezbytné, aby se takový kus nábytku dokonale hodil jak do celé místnosti, tak aby dobře ladil i s ostatním vybavením. I proto je design velmi důležitý. Pokud bychom se měli podívat na to, co zohlednit primárně, jsou to hned tři věci:

  • barva křesla,
  • velikost křesla,
  • tvar křesla.

Dnešní trh je natolik bohatý, že můžeme říci, že už není problémem mít v každém segmentu určitý požadavek a následně najít kousek, který ho bude splňovat.

Pro kolik lidí?

Chcete jít cestou klasiky? Pokud ano, kupte si takové křeslo, které bude určeno pro jednoho člověka a nabídne mu dokonalé pohodlí při sezení a relaxaci. Jsou ale typy označované jako dvojkřeslo. Ideální volba, když chcete na jedno místo usadit své děti, nebo když hledáte adekvátní náhradu za klasický gauč. I toto řešení je dobré zohlednit, a to zvláště v případě, kdy počet míst k sezení rozhodně neodpovídá tomu, kolik lidí v domácnosti žije. Nehledě na možnou návštěvu, která se může zastavit.

Rozkládací pohovka

Myslete i na praktičnost

Že je křeslo určené jenom k tomu, aby se na něm sedělo? Omyl. Při svém výběru nezapomínejte zohlednit také prvky praktičnosti. Prvním příkladem je rozkládací křeslo. Ideální možnost, jak jednoduše a pohodlně uložit návštěvu, která chce zůstat přes noc. Druhým naším tipem jsou křesla s úložným prostorem. Zde je jejich praktičnost v podstatě jasné. Pokud máte mnoho věcí a nemáte je kam uložit, může to být právě do tohoto kusu nábytku, kde nebudou vidět a přitom budou stále připraveny k použití.

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář