Bydlení Tipy, rady, návody

Jak odstranit vodní kámen

Autor angelo

Vodní kámen je prevít, jak se ostatně praví v jedné nejmenované reklamě. Popravdě řečeno, zejména v domácnostech, které jsou zásobovány tvrdou vodou, se jedná skutečně o velmi silného protivníka. Přemoct vodní kámen ale v každém případě lze, a to hned několika různými způsoby. Podívejme se tedy, jak proti vodnímu kameni projevujícímu se především bílými skvrnami bojovat. V některých případech musí přijít i na tolik obávané drhnutí povrchu. Není-li ale nazbyt, nedá se nic dělat.

Ocet s vodou fungují skvěle

Jestliže chcete zakročit proti vodnímu kameni co možná nejekonomičtěji, pak se jeví jako ideální varianta spojení octa s vodou. Klidně můžete ocet s vodou zředit jedna ku jedné. Pokud chcete mít silnější prostředek, můžete volit pouze samotný ocet. Určitě si s vodním kamenem poradí, a to na jedničku. Ocet stojí v obchodě naprosté minimum a vodní kamen vyčistí precizně. Voda, se kterou ocet mícháme, nemusí být ani horká, ale postačí plně vlažná. Vybrat si můžete jakýkoli ocet, a to klidně i vinný. Obyčejný je ale nejlevnější a obsahuje dostatečné množství kyseliny listové, která je hlavním pomocníkem při boji s vodním kamenem.

Magnety pomohou také

Zajímavou volbou při bojování s vodním kamenem jsou takzvané magnety. Ty se dají upevnit přímo do pračky a pomáhají ke změkčení vody, jež pračkou prochází. Speciální magnet se dá uložit jak přímo do bubnu pračky, tak i do koše na nádobí v případě myčky. Díky magnetům se vodní kámen přestane usazovat. Vedlejším problémem magnetu je fakt, že se na něj bude přichytávat všechno, co má kovový základ, Typické jsou hlavně mince anebo sponky či další drobné předměty denního užitku.

Chemie se mnohdy neosvědčuje

Vyzkoušet na vodní kámen klidně můžete i chemii, nicméně v mnohých případech se pouze tyto přípravky tváří kvalitně a ve skutečnosti zvládne mnohem více právě obyčejný ocet. Za tyto prostředky je také nezbytné platit hodně peněz, což je většinou opravdu zbytečné.

O autorovi

angelo

1 kometář

  • Na vodní kámen jsem již vyzrál 🙂 Jeden můj známý mi doporučil, že exzistují přístroje, které vodní kámen dokáží odfiltrovat a do domácnosti tedy vůbec nepustí. Našel jsem si jednu firmu, nechal navrhnout a namontovat a věru je to skutečně tak, nikde se netvoří nánosy, koupena čistá.

Zanechte komentář