Bydlení Tipy, rady, návody

Jak rychle vymalovat pokoj

Pokud se vám zdá, že by váš byt snesl trochu úprav a nějakou tu proměnu můžete zkusit vymalovat stěny. Pokud nemáte na zdech nános několika vrstev a máte stěny bílé či světlounké barvy, odpadá nutnost škrábání. Pak stačí prostě vybrat barvu a vymalovat. Osobně jsem takto za jeden den vymalovala celý byt 3+1 a stihla i uklidit a přestavit nábytek. Byt dostal úplně nové rozměry. Mnohdy však stačí pouze zamaskovat upatlaná místa. Popíšu vám, jak jsem tuto práci zvládla já a ještě jsem sklidila pochvalu od mužského pokolení.Jak rychle vymalovat pokoj

Jak vymalovat předsíň

V předsíni jsem měla vymalováno necelé dva roky. Stěny byly ušmudlané jen do půlky a to od ťapek našeho psa, šmouhy z kola od syna, který se moc neohlížel, zda se někde s kolem otřel a jiné neřesti. Takže jsem naznala, že malovat celou předsíň až po strop by bylo zbytečné. Předsíň byla původně bílé barvy a tak jsem koupila obyčejnou levnou bílou barvu a lahvičku hnědé. Tyto jsem si smíchala, až vznikla krémová barva. Papírovou izolepou jsem si vymezila výšku, do které budu malovat. Na zem jsem rozmístila staré noviny a válečkem během dvou hodin zvládla vymalovat stěny do půlky. Aby přechod krémové do bílé nepůsobil tak křečovitě, použila jsem samolepící papírovou borduru a nalepila na tento přechod. Celý proces trval necelé tři hodiny.

Malování dětského pokoje

Dětský pokoj byl původně modrý, ale po kreativním řádění syna potřeboval prostě vymalovat. Použila jsem zbytek krémové barvy z předsíně a pomocí houbičky na nádobí jsem ten ťupkala po celé místnosti. Do houbičky se vytrhají dírky a namáčí se do barvy a vlastně jde o takové razítkování. Tento malířský styl však nese svůj název – tupování. Nerovnosti, šmouhy a ostatní neduhy rázem zmizly. Nikde nic neprská, a když si dáte pozor ani nic nekape na podlahu. Hotové jsem to měla také za tři hodinky. A pokojíček, jak cukrlátko.

Malování dalších místností

Tupování je velmi kreativní styl malby, ale nehodí se všude. Takže v dalších místnostech jsem už jen vybrala stěnu, která vyžadovala úpravu. A dvě stěny byly třeba bílé a dvě losové. Začínala jsem časně ráno a skončila večer. Byla to fuška, ale stálo to za to. A další dva roky byl klid. Partner po příchodu z práce nevěřícně hleděl. Jediné, co k tomu ještě dodám je, že si musíte vše naplánovat a připravit předem a pak už to jede.

O autorovi

Gabriela Kortova

Jsem ráda, že mohu psát na tento web mimo jiné i své vlastní nápady. Úplně se ztotožňuji s názvem webu – Domácí kutil. Většina dekorací a zlepšováků v našem domě se zrodila pod mýma rukama. Miluji recy věci a předměty, které ostatní vyhazují, já používám ke své tvorbě. Kreativní tvoření je můj způsob duševního odpočinku.

Zanechte komentář