Komerční články

Jak si vylepšit internátní pokoj

Autor angelo

[dropcap] B [/dropcap] ydlení je často největší finanční zátěž pro študenta, který studuje na vysoké škole mimo svého bydliště. Proto každý študent je rád, když dostane pokoj na koleji. Internátní ubytování je poměrně levné, to ale často značí, že pokoj nebude splňovat vaše představy o ubytování. Studentské města (třeba Praha) má několik internátních budov, které jsou známé, nazvěme to nízkým standardem. Či z hlediska hygienických standardů, velkosti pokoje, počtu lidí v něm nebo vybavením.  Ačkoli na těchto “proslavených“ kolejích probíhají rekonstrukce, některé bloky, pokoje se ještě najdou, které by potřebovali kompletní obměnu. Když je rekonstrukce v nedohlednu, je třeba si pomoct sám. Vylepšení pokoje bychom mohli rozdělit do dvou kategorií.

shutterstock_168584348

Drobné úpravy

Pokud nebydlíte ve zrekonstruované pokojí, nábytek a zařízení pokoje jsou kapitolou samo o sebe. Starý stul, stoličky, skříně ještě víc zvýrazňuj nevlídnost pokoje. V takové místnosti se zle učí, například i špatně dokončuje seminární práce. Třeba si přinést pohodlní stoličku nebo křeslo. Na stole vyměnit lampu, donést květinu. Opadaná omítka se dá zakrýt plakátem oblíbeného cestovatelského místa nebo kapely. Na kolejích kde nemáte lednici, nebo kde se často pořádají studentské párty je mít v společné lednici své jídlo velký risk. Může se vám stát, že co jste si odložili, ráno již nenajdete. Malou záchranou je mít malou lednici na pokoji. Elektrické spotřebiče nám nejlépe zpříjemní místnost. Jsou často zakázané, tak si třeba dávat pozor, aby nebili potíže. Nezbytnost je mít internet, ale mnohokrát jenom kabelová přípojka. Pohodlnější je bezdrátové připojení. Pořiďte si jeden wifi router, možná ho sdílejte se studenti v přilehlých místnostech a můžete pohodlně studovat na posteli.

Větší úpravy

Mezi větší úpravy bychom mohli považovat například přidělání odkládacích poliček na stenu, vyplnění velkých der v omítce nebo vymalování pokoje. Študenti by nemalí zabudnout předtím, než začnou dělat podobné úpravy, dohodnou se s ředitelkou internátu, případně zodpovědnou osobu, že tito změny můžete dělat. Provrtat nebo poničit instalaci, elektrické rozvody v stěně by byl velký problém. Když si takhle vylepšíte místnost, s radostí si pak pozvěte své spolužáky. Kde si pak společně budete konzultovat své bakalářské práce.

shutterstock_172336814

Vylepšení společných prostorů.

Společné prostory jsou kuchyňka, společenská místnost, studovna. Stačí donést několik nenáročných květin do studovny, občas je polít a hned se zpříjemní prostředí. Na koleji bydlí někdy doktorandi a neměla by jich zajímat pouze jejich disertační práce nebo výučba. Jako pedagogové mají mnohem větší vplyv a mohou zařídit třeba nové zařízení v společenské místnosti. Pozvěte je na pivo a jistě vám pomohou dosáhnout změny k lepšímu.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář