Komerční články

Jak vybrat prostěradlo, které vám bude vyhovovat?

Autor Jaroslav

Ložní prádlo je nedílnou součástí našich ložnic. Nejenom, že má vliv na vzhled naší ustlané postele, ale i pohodlnost spaní. Společně si ukážeme, že vybrat ta pravá prostěradla není zase tak velký oříšek, jak si mnoho lidí myslí. S námi se dozvíte, jak zvolit to pravé s ohledem na vzhled, pohodlí, ale i roční období.

Prostěradlo mikroflanel Exclusive- modré

Prostěradlo mikroflanel Exclusive- modré

Jaká volba je ideální v zimě, a jaká v létě?

Ano, i roční období může rozhodovat o tom, jaké prostěradlo si koupit. Pokud nechcete s výběrem udělat chybu, držte se našich rad. Nyní, v zimním období, doporučujeme prostěradla z mikroflanelu. A to proto, že má schopnost vás v chladnějších dnech více zahřát. Naopak v létě jsou správnou volbou froté prostěradla. Je to dáno hlavně svou lehkostí, stejně jako svou dobrou prodyšností. Mají ale ještě jedno velké pozitivum – nemusí se žehlit.

Nezapomínejte na maximální pohodlí

Při spánku byste se měli cítit maximálně pohodlně. A právě toho dosáhnete nejenom díky kvalitnímu povlečení, ale i díky kvalitnímu prostěradlu. Prvním z našich tipů je nejznámější materiál, který vůbec existuje. Je to bavlna, která je přírodním materiálem, díky čemuž je pro naši pokožku ideální volbou. Samozřejmě umožní o mnoho barevných variací, nejenom klasické bílé prostěradlo. S ohledem na pohodlnost ale nic nezkazíte ani sortimentem, kterým jsou jersey prostěradla. Ta jsou charakteristická především tím, že jsou vyrobena z příjemných a také velmi hebkých přízí. Navíc si zachovávají i další pozitivum, jako je:

  • dlouhá životnost,
  • pevnost a odolnost,
  • barevná stálost.
Jersey prostěradlo- bílé

Jersey prostěradlo- bílé

Jak je to s velikostí?

Stejně jako matrace, tak i rozměry prostěradel jsou dnes standardizované.
Ta správná velikost by měla odpovídat rozměru vaší matrace. V segmentu klasických prostěradel pro dospělé obvykle dominuje rozměr 90 x 200 centimetrů. Pokud se podíváme také na sortiment dětský, je klasikou hlavně velikost 70 x 140 centimetrů. V obou případech doporučujeme před výběrem zjistit, jak je na tom právě vaše matrace, na kterou budete prostěradlo navlékat. Poté už stačí vybrat barvu. Zajímavé je černé prostěradlo, stejně jako variace pastelových barev.

Zdroj obrázků: www.rodinnebaleni.cz

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář