Komerční články

Jak vybrat správné povlečení?

Autor Jaroslav

Abyste si zajistili dokonalý spánek, nestačí mít jenom kvalitní postel a matraci. Dále nezapomínejte ani na správné ložní povlečení. Pokud aktuálně vybíráte to pravé, podívejte se na naše tipy, jak na to. Prvním krokem je rozhodně výběr správného materiálu. Možností je na současném trhu celá řada a dominuje především:

  • stoprocentní bavlna,
  • hebký satén,
  • praktický krep.

Zvolit však můžete i několik dalších variant, kam se řadí například unikátní damašek, nebo klasický flanel.

Krepové povlečení

Krepové povlečení

Zohledněte aktuální roční období

Možnosti z hlediska materiálu znáte. Při konkrétním výběru proto nezapomeňte zohlednit ani to, jaké je roční období. Když povlečení vybíráte, tak hlavně s ohledem na teplotu ve vaší ložnici. V létě se hodí třeba prodyšný krep, zatímco na zimu je lákadlem hřejivý flanel. Problémem ale není jít univerzální cestou, kdy budete používat třeba jenom bavlnu.

Základem je i správná velikost

V tomto ohledu si můžete být jisti řadou standardizovaných velikostí a tak stačí snadno vybrat takový rozměr, který plně odpovídá velikosti vaší peřiny a polštáře. Nejpoptávanější je povlečení 140×220 centimetrů, které dnes odpovídá standardnímu typu vaší přikrývky. Problémem není jak jednotlivý nákup, tak i set s polštářem.

Jaký zvolit design?

To nejpodstatnější jsme zmínili a tak se podívejme i na několik dalších parametrů, které by měly souviset s výběrem. Je to určitě design. Ať už hledáte levné povlečení, nebo vám nevadí si připlatit, jsou trendy především květinové motivy, které působí velmi příjemně, často až romanticky. Lákadlem jsou ale i motivy pruhované, nebo různé abstraktní tvary. Pokud jde o odstín, doporučujeme ho ladit s ohledem na nádech vaší ložnice.

Prodloužené bavlněné povlečení

Prodloužené bavlněné povlečení

Myslete na kvalitu

Máte už téměř vybráno? Pokud ano, nezapomeňte zohlednit i kvalitativní vlastnosti. Ideální je nakupovat v kvalitních a prověřených obchodech, kde máte jistotu, že i ložní povlečení levně bude zhotoveno z materiálu, který vám bude sloužit dlouho dobu a rozhodně se nerozsype po několika vypráních.

Zdroj obrázků: www.rodinnebaleni.cz

O autorovi

Jaroslav

Zanechte komentář