Komerční články

Jak vybrat správný stůl do vaší jídelny?

Autor angelo

[dropcap] A [/dropcap] ť už bydlíte v menším bytě, kde jíte v kuchyni, nebo naopak ve velkém domě kde máte samostatnou jídelnu, je třeba daný prostor náležitě vybavit. A jelikož mnoho lidí v tomto směru tápe, poradíme vám, na co se primárně zaměřit. Základem samozřejmě není nic jiného, než jídelní stoly. Jejich výběr nemusí být jednoduchý, jelikož dnes existuje několik variant. Pokud se snažíte o maximální úsporu místa, je dobrou volbou stůl rozkládací, která po každém stolování jednoduše zmenšíte. Pokud však prostor neřešíte, zvolte klasiku, tedy stůl pevný.

shutterstock_164644823

Důležitá je také jeho velikost, kterou je dobré vybírat s ohledem na to, kolik lidí tvoří vaši domácnost. U páru, nebo starších manželů může přijít vhod i jednoduchý kulatý model, zatímco větší rodiny se pravděpodobně neobejdou bez klasického obdélníkového tvaru.

TIP: Nechte si poradit jak na to.

Jaký zvolit materiál?

Ten by měl korespondovat jak s vaším vkusem, tak i celkovým nádechem prostoru, kde je umístěn. Potrpíte-li si na klasiku, potom nic nezkazíte dřevem – ideálně stolem z masivu. Milovníci moderních materiálů i provedení mohou zvolit kombinaci kovu skleněné, popřípadě MDF desky.

Jak na správnou židli?

Zůstaneme-li u designu, tak ta by primárně měla ladit s vaším stolem. A to jak barevně, tak samozřejmě i materiálově. Můžete tak koupit buď celé sady, nebo samostatné jídelní židle, které tento aspekt splňují. I zde platí, že na výběr je masiv, stejně jako kombinace dřeva s látkovým potahem, ale nechybí ani židle skořepinové.

Při výběru nezapomeňte na jejich pohodlnost, ale i správnou výšku. I ta je důležitá pro správné stolování, jelikož jedině tak se každý člen rodiny při společném obědě nebo večeři nají bez jakýchkoliv problémů. Posledním kritériem výběru by měla být její nosnost, ale zde musíme říci, že u běžných lidí (včetně těch s nadváhou), toto kritérium často není nutné nijak výrazně řešit.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář