Komerční články

Jak vybrat správný televizní držák?

Autor angelo

[dropcap] T [/dropcap] elevizi má doma téměř každý. Dnes už samozřejmě většina lidí využívá ploché modely, nejčastěji plazmové,LCD, nebo LED. Samozřejmě s nimi souvisí hlavně lepší možnosti umístění, jelikož televizní stolek není vždy jedinou možností, kam televizi umístit. Většina lidí totiž volí možnost jejího umístění na stěnu v místnosti. Pojďme si v tomto směru říci, jak vybrat ten správný držák obrazovky a na co při výběru hlavně hledět.

Důležité je dodržovat normu

To hlavní, co je při výběru třeba dodržet, to jsou standardy konkrétních rozměrů. Dnes má každá moderní televize ze své zadní části 4 otvory se závitem. A ty souvisejí s tím, co je VESA standard. Jedná se totiž o normu související s montáží televizí právě na stěny a se správným výběrem držáku. Často tuto normu uvádí v dokumentaci samotný výrobce, popřípadě stačí jednoduché změření vzdáleností mezi závity a rázem ji víte také. Na základě zjištěných informací poté vyberete požadovaný držák, u kterého budete mít jistotu, že bude kompatibilní právě s vaším modelem televize.

Vybíráme konkrétní typ

Jakmile víme přesné rozměry, můžeme jít v naší cestě dále a to za konkrétním typem. Dnes existuje hned několik možností a jako první si popíšeme takzvaný sklopný držák. Jak už napovídá sám název, tato možnost umožní vaši televizi libovolně sklápět a naklápět, díky čemuž můžete získat optimální pozorovací úhel. Ideální v případě, kdy chcete televizi sledovat z vaší postele a potřebujete vytvořit ideální pozorovací úhel. V takovém případě tedy celou obrazovku jednoduše nakloníte dolů.

Druhou možností, která na trhu existuje, je takzvaný otočný držák. Ten je charakteristický tím, že lze s celou televizí otáčet doleva či doprava. I to je ideální ve chvíli, kdy chcete vytvořit správný pozorovací úhel a naplno si tak vychutnat film. Ideální ve chvíli, kdy nechcete hýbat s vaším nábytkem a tak jednoduše otočíte s televizí.

Na závěr samozřejmě musíme dodat, že jít lze i cestou klasiky, a to držáku fixního. Pomocí něho zkrátka televizi pevně uchytíte na vaší zdi mez možnosti jakéhokoliv pohybu.

Důležitý je i spolehlivý prodejce

Máme-li jasno i v konkrétním typu, je třeba poohlédnout se po správném prodejci, jelikož i on je zárukou toho, že budeme spokojeni. Dobrou volbou je koupit držák obrazovky u společnosti Fiber Mounts s.r.o. Ta primárně nadchne tím, že její tradice sahá až do roku 2008 a zaměřuje se výhradně na tento sortiment, který drží v dobré skladové dostupnosti. Díky tomu je zboží dodáno do 24 – 48 hodin, což nadchne i náročnější zákazníky. Tím ale výhody této společnosti určitě nekončí, jelikož nabízí zájemcům:

  • Klasický maloobchodní prodej
  • Velkoobchodní prodej
  • Odborné poradenství

Když to na stěnu nejde

Pokud však nelze umístit držák na stěnu, a to třeba z důvodu nízké pevnosti příček, existuje i další řešení. Tím je stropní držák LCD, nebo jakýchkoliv jiných televizí. I jeho montáž a použití je velmi jednoduché. Stačí ho totiž připevnit právě na požadované místo na stropě a dále už umístit jenom vaši televizi. Stává se tak plnohodnotnou alternativou ke klasice, kterou jsme si zmínili výše. S tím souvisí i to, že má na trhu rozhodně takové místo.

Montáž zvládnete sami

A pokud váháte nad tím, zda držák zvládnete sami umístit, není třeba mít jakékoliv obavy. V tomto ohledu skutečně stačí základní manuální zručnost a pouze základní nářadí. Montáž jak držáku do samotné stěny, tak i televize do držáku je velmi jednoduchá a rychlé. Tedy pokud zvolíte řešení skutečně prověřené a kvalitní, které souvisí právě s nabídkou výše uvedené firmy Fiber Mounts s.r.o. I to je totiž jeden z hlavních důvodů, proč je dobré si ji zvolit.

O autorovi

angelo

Zanechte komentář